Vali Sezer, bağımlılıklarla mücadelenin aralıksız olarak süreceğini söyledi

Edirne'nin sınır kapılarıyla birlikte Türkiye'nin en önemli illeri arasında yer aldığını söyleyen Vali Yunus Sezer, Son 1 ay içerisinde hem kullanıcı, hem satıcı, hem de bu işi organize eden kişiler düzeyinde önemli operasyonlar yapıldığını ifade etti.

Vali Sezer, bağımlılıklarla mücadelenin aralıksız olarak süreceğini söyledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son dönemlerde uyuşturucu kullananlara ve satıcılarına yönelik operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Sezer, ülke genelinde olduğu gibi Edirne'de de her türlü kaçakçılık olaylarına karşı mücadelenin artarak devam ettiğini vurguladı.

Edirne’nin stratejik konumu ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan önemli kapılarından olduğuna değinerek kaçakçılık olaylarına karşı önlemleri artırdıklarını belirtti.

Vali Sezer, son 1 ayda madde kullanıcısı, satıcısı ve organize edenlere yönelik operasyonlarda 194 olaya müdahale edildiğini, 232 şahsa işlem yapıldığını ve önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

"Edirne konum itibariyle kritik bir il"

Edirne'nin konum itibariyle kritik bir il olduğunu söyleyen Vali Sezer, "Hem metropol illerin bağlantı noktasında, İstanbul'un arka bahçesi diyebileceğimiz, büyük nüfus yoğunluğunun olduğu illerin hemen yanı başında. İkincisi de Türkiye'nin Avrupa'ya karayoluyla bağlantı noktasında. Aynı zamanda da diğer ülkelerin de ülkemiz ve Asya ile bağlantısını oluşturuyor. Dolayısıyla hem bir hedef il hem de geçiş güzergahı olması nedeniyle transit noktadaki bir ilimiz. Dolayısıyla bu tür olayların olması hem göçmen kaçakçılığı yönüyle hem de uyuşturucu ve diğer kaçakçılıkla ilgili konularda kritik bir ilimiz. Dolayısıyla bu tür konularda daha hassas çalışmak gerekiyor ki arkadaşlarımız 24 saat esasına göre çalışmalarını yürütüyorlar.Gelinen noktada hem bağımlılıkla mücadelede biz artık daha önce yapılan, kazanılan tecrübeleri de önümüze koyup ilimizde çalışmalarımıza ağırlık verdik" ifadelerine yer verdi.

"Hedefimiz bu işin arkasında olanları bulmak"

Son 1 ay içerisinde hem kullanıcı, hem satıcı, hem de bu işi organize edenler düzeyinde önemli operasyonlar yapıldığını belirten Vali Sezer, "Daha dün gece arkadaşlarımız önemli miktarda hem uyuşturucu madde hem de silah yakaladılar. Amacımız hem ailelerimizi hem gençlerimizi, hem toplumumuzu bu tür zararlı alışkanlıklardan korumak. Özellikle son 1 ay içerisinde 194 tane olaya müdahale edilmiş durumda, burada 232 şahsa işlem yapılmış ve önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirilmiş durumda. Bizim hedefimiz de bu işin arkasında olanları, bu işi organize edenleri tespit edip ona göre sistemli çalışma yürütmek var” şeklinde konuştu.

Özlem Ceylan