Vali Kırbıyık, Vilayetler Hizmet Birliğine encümen olarak seçildi

Edirne İl Genel Meclisi haziran ayı 2. birleşiminde konulan Başkan Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ın Vilayetler Hizmet Birliğine encümen olarak seçildiğini açıkladı.

Vali Kırbıyık, Vilayetler Hizmet Birliğine encümen olarak seçildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Genel Meclisi haziran ayı 2. birleşimi Geçmiş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı yoklama ve önceki birleşime ait tutanakların okunmasıyla başladı. Ardından konuşmalara geçildi.

Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Geçmiş, Edirne'nin Vilayetler Hizmet Birliğinde 10 yıldan beri encümen üye olarak yer almadığını söyledi. Birlikte encümen üyeliğine seçilen Vali Kırbıyık’ı tebrik eden Geçmiş, “Meclisin Vilayetler Hizmet Birliği hesabında olan 150 milyon lira 2023 yılı bütçesine devredildi. Birlik hesabımıza çeşitli kuruluşlardan yapılmış 274 milyon lira bağışı kabul ettik. Kendi bütçemizden deprem bölgesindeki 2 bin 500 kişiye sıcak yemek veriyoruz. Deprem bölgesinde belirli bir sayıdaki vatandaşlarımızı kendi bulunduğumuz konutlarda misafir ediyoruz. Tüm giderlerini ve ihtiyaçlarını Vilayetler Birliği bütçesinden karşılıyoruz." Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu raporları meclis üyelerine sunuldu.

Doğukan Vurgun