Üniversite öğrencilerinden Gazze Kampı

Edirne'de Rumeli Gençlik topluluğu öğrencileri İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla kurduğu kampta gece gündüz nöbet tutuyor.

Üniversite öğrencilerinden Gazze Kampı

Saldırıların başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana çeşitli eylemler ve Gazze halkına destek yürüyüşleri yapan üniversite öğrencileri, anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'nde bulunan helikopter pistinde çadır kuran öğrenciler, çevredekilerden de tam not aldı.

İsrail’in Filistin’e yaptığı insanlık dışı saldırıları protesto etmek amacıyla Balkan Yerleşkesinde “Gazze Kampı” kuran üniversite öğrencileri, gece gündüz nöbet tutarak yaşanan soykırıma dikkat çekmek istiyor. Rumeli Gençlik Topluluğu Başkanı Yusuf Sakallı, Gazze’de yaşananların insanlık vicdanına sığmadığını söyledi.

"Beklentilerin üzerinde geri dönüş aldık"

Filistin’de yaşananları dünya kamuoyunda gündemde tutmak istediklerini ifade eden Sakallı, “Burada gece gündüz nöbet tutuyoruz. Beklentilerin üzerinde geri dönüş aldık. Sadece bizim ilahiyat Fakültesinden değil, başka fakültelerden hatta şehir dışından bile misafirlerimiz oluyor. Şu ana kadar durum çok iyi gidiyor. Burada bizlere destek veren hocalarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Filistin’e destek vermek isteyen herkesi kampımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Doğukan Vurgun- Sercan Güder