Ulus Pazarı'nda yılbaşı yoğunluğu

Yeni yıla saatler kala bölgenin en büyük semt pazarlarından olan Cuma - Ulus Pazarı'nda yılbaşı yoğunluğu yaşandı. Yılbaşı alışverişi için komşu ülkelerden gelenler pazara akın etti.

Ulus Pazarı'nda yılbaşı yoğunluğu

 

Pazara gelen Yunan ve Bulgar turistler kıyafetten, zücaciyeye, hediyelik eşyadan, makyaj malzemesine hemen her şeyi Ulus Pazarı'ndan alıyor. Yılbaşı nedeniyle pazara akın eden yerli ve yabancı vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk pazar esnafının yüzünü güldürdü.

"Yılbaşı alışverişi yoğun bir şekilde devam ediyor"

Yılbaşı alışverişinin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Salim Mızrak, “İki haftadır pazar çok hareketli. Yerli ve yabancı müşteriler esnafımızın yüzünü güldürüyor. Hareketlilik bizlerinde işlerine yansıyor. Yılbaşı heyecanı en çok bize yarıyor. Müşteriler hediyelik eşyalar için pazar esnafını tercih ediyor. Yılbaşından dolayı işlerimiz çok iyi.” Dedi.

Yılbaşı alışverişi için Bulgaristan’dan geldiğini belirten Erkan Osman, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını Ulus Pazarı’ndan karşıladıklarını aktardı.

On senedir pazarda esnaf olan Muhammed Yulu, “Yılbaşı nedeniyle pazardaki hareketlilik çok daha iyi. Vatandaşlar hediyelik eşya, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarını buradan alıyor. Pazar gerçekten çok kalabalık. Bugün tezgâhta durmak için üç kişi geldik ama yetmedi. Takviye çağırdık. İki arkadaşımızda yolda bize yardımcı olmak için geliyor.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’dan Ulus Pazarı’nı görmek için geldiğini söyleyen Gökmen Gemici, pazarın çok uygun olduğuna değindi.

Gemici, İstanbul’daki pazarlara göre Ulus Pazarı’nın fiyatlarının çok daha uygun olduğunu aktardı.

Doğukan Vurgun