Ulus Pazarı en kalabalık günlerinden birisini yaşadı

Edirne'de her hafta Cuma Günü kurulan yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktalarından birisi olan Ulus Pazarı bu hafta da en kalabalık günlerinden birisini yaşadı.

Ulus Pazarı en kalabalık günlerinden birisini yaşadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını açıp müşterilerini beklemeye başlayan pazar esnafı, bu hafta oluşan kalabalıktan nasibini aldı. Bulgar müşterilerde azalma olduğu görülse de yerli müşterilerin ilgisi pazar esnafını sevindirdi.

2023 yılının bitmesine kısa bir süre kala Bulgar vatandaşların pazara gelişlerinde azalma olduğunu ve geçtiğimiz yıllardaki kalabalıkların oluşmadığını aktaran Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Atkoşan, yaşanan yerli müşteri yoğunluğunun da pazarı hareketli tuttuğunu aktardı.

Son iki haftadır Bulgar müşterilerde gözle görülür bir azalma olduğunu belirten Atkoşan, yeni yıla sayılı günler kala alışverişlerde bir hareketlilik beklediklerini ve 15 Ocak'tan sonra yine Bulgar müşterilerin alışveriş için kente geleceğini düşündüklerini söyledi.

Kışlık ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar pazarın yolunu tutarken, yeni yıla kısa süre kala yılbaşı ürünleri de tezgahtaki yerini aldı.

Hava şartlarının da pazarı etkilediğini ifade eden Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Atkoşan, "Farklı noktalarda kar yağışı olabilir. Bulgar müşterilerin pazardan çekilmesini biraz daha geç bekliyorduk. Biraz daha erken oldu. Yerli müşterimiz kışlık ürünlerin tezgahlardaki yerini almasıyla birlikte pazara ilgi göstermeye başladı” dedi.

" Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler normalleşmeye başladı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in görüşme sonrası "dostluk" mesajlarını aktarmasının kentteki turizme de olumlu yansıması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmeleri sonrası Yunanistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmeler ile normalleşmeye başladığına değinen Atkoşan, ilerleyen günlerde Yunanistan'dan Edirne’ye gelen turist sayısının  artabileceğini söyledi.

İpek Esma Çeşme