'Toprağı sulanmayan her bölge baraj ve göletlerle suya kavuşturuldu'

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Toprağı sulanmayan her bölgenin baraj ve göletlerle suya kavuşturulduğunu vurgulayan Eroğlu, 114 derenin ıslah edildiğini ve yapılan yatırımlar la 1 milyar 677 bin TL gelir artışı sağlandığına vurgu yaptı.

'Toprağı sulanmayan her bölge baraj ve göletlerle suya kavuşturuldu'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Edirne İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Edirne'yi çok önemsediğini ve yeni projelerin hayata geçirileceğini aktardı.

Edirne ziyaretleri çerçevesinde AK Parti Edirne İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, partililerle yaptığı toplantıda çeşitli proje ve yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Edirne için planlanan projeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinin açıklayacağını belirten Eroğlu, yakın zamanda Erdoğan’ın Edirne’ye geleceğini belirtti.

"1 Milyar 677 bin TL gelir artışı sağlandı"

Yaklaşık 10 milyar TL’lik yatırımın yapıldığını ifade eden Eroğlu, 38 baraj ve gölettin de inşasının tamamlandığını aktardı.Toprağı sulanmayan her bölgenin baraj ve göletlerle suya kavuşturulduğunu vurgulayan Eroğlu, 114 derenin ıslah edildiğini ve yapılan yatırımlar ile 1 milyar 677 bin TL gelir artışı sağlandığına vurgu yaptı.

"Edirne cevizle anılmaya başlandı"

28 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu ve gelir getirici yatırımlar yapıldığını dile getiren Eroğlu,Değirmenyeni’de yapılan yatırımlar ile Edirne’nin cevizle anılmaya başlandığını aktardı.

Edirne’ye 14 tane meteorolojik anlık hava durumu cihazlarının kurulduğunu belirten Eroğlu, “Edirne’ye özel idare hariç tamamen merkez yönetim olarak 25 milyar Türk lirası geçen yıl sonu itibariyle yatırım yapıldı. Bende buranın evladı olarak Balkan harbinde şehit düşen şehitlerimizi ziyaret ettim. Çok duygulandım. Allah onlardan razı olsun. Biz buraya toplam 38 baraj ve gölet inşa ettik. Ayrıca 3 baraj ve 1 gölet de inşa ediliyor” dedi.

Edirne artık taşkınlarla değil, verimle anılıyor

Toplantıda konuşan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Ülkemizin her köşesine değerli hizmetler gerçekleştirildi. Edirne de verimli topraklar suyumuz var. Bu topraklar ile suyu buluşturmak gerekiyor. 4 ile 14 arasında verim artıyor.  Edirne taşkınlarla anılıyordu. Artık verimle üretimle anılıyor. Ormanlara girişler yasaktı ormanlarda insanların kullanımına açıldı” dedi.

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Bir takım ziyaretlerde bulunmak için Edirne’deydi sayın bakanımız. Bizlerde onunla birlikte Edirne’de şehitlikte yatan merhum dedesini ziyarette bulunduk. Sayın bakanımızın Edirne’de imzası olmadığı köy kalmadı. Edirne’nin her yerinde imzası olan bir bakanımız. Sayın bakanımıza il başkanlığında bizimle beraber olduğu için teşekkür ediyorum. Bizlerde 2023 hedeflerimize ulaşmak için tüm teşkilatımızla gayret ediyoruz.  İnşallah 2023’te yeniden galip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

Eroğlu konuşmasının ardından, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve İl Başkanı Belgin İba’ya yapılan yatırımlar ve projelerle ilgili dosyayı teslim etti.

Özlem Ceylan