Tıp Fakültesi Öğrencileri terör saldırılarını protesto etti

Tıp Fakültesi öğrencileri terör saldırıları protesto etti. Öğrenciler, hain saldırısı sonucunda şehit düşen 9 şehidi Allah'tan rahmet diledi.

Tıp Fakültesi Öğrencileri terör saldırılarını protesto etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Irak'ın kuzeyindeki terör saldırıları ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi.

Edirne'de Selimiye Meydanı'nda bir araya gelen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, ellerinde taşıdıkları Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Tıp fakültesi öğrencileri Selimiye Camisi Arasta Çarşısı önünde toplanarak beyaz önlükleriyle yürüdü. Saldırılara tepki göstermek amacıyla Saraçlar Caddesi’ne kadar yürüyüş yapan öğrenciler, burada basın açıklamasında bulundu.

Öğrenciler adına basın açıklamasını Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Muammer Morkoç okudu.

Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonlarında teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen 9 askere Allah’tan rahmet dileyen Morkoç, “Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de  ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliģi için terorle mücadeleyi azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. Şehadet mertebesine yükselen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, Türk silahlı kuvvetleri ile milletimize başsağlığı ve sabrı cemil ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz.Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük, vatan size minnettardır.” Dedi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıların artarak devam ettiğine vurgu yapan Morkoç, Gazze’nin 98 gündür bombardıman altında olduğuna dikkat çekti.

Filistinli vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşma hakkı olduğuna değinen Morkoç, “Bütün bunlara, İsrail tarafından uygulanan teröre rağmen korkmayan ve yılmayan Gazze halkını, tutuklansalar da öldürülseler de görevleri başından bir an ayrılmayan Gazzeli sağlık çalışanlarını selamlıyoruz. Biliyoruz ki onlar kan görmeye, aralıksız çalışmaya, uykusuz kalmaya alışıktır. Ancak hastalarına yardım edememeye, onları çaresizce ölüme bırakmaya asla alışık değildir.Buradan devletimize ve uluslararası yardım kuruluşlarına sesleniyoruz. Biz Gazzeli sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmaya, oralarda kurulacak hastane ve sağlık tesislerinde görev almaya hazırız.” Şeklinde konuştu.

Morkoç, İsrail’in insanlık dışı müdahalesine karşı sonuna kadar protestoları sürdüreceklerini belirtti.