TEMAD Edirne İl Başkanlığından şehitler anısına mevlid programı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD) Edirne Şubesi tarafından şehitler ve Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla hayatını kaybedenler için mevlid programı düzenlendi.

TEMAD Edirne İl Başkanlığından şehitler anısına mevlid programı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla hayatını kaybedenler ve şehitler anısına, Şehit Aileleri Derneği’nde TEMAD Edirne Şubesi tarafından mevlid programı gerçekleştirildi.

Hain saldırısı sonucu ondan fazla vatan evlatlarının şehit düştüğünü söyleyen Bildiş, “Kahramanlarımız şehadete ulaşmadan önce sosyal medyaya düşen videolarında kendilerinin bir isteği olup olmadığı sorulduğunda hiçbir isteğimiz yok sadece bize dua edin diye beyanda bulunmuşlardı. Biz bunu vasiyet olarak kabul ettik. 2 bin rakımlı tepelerde ve 5 metre karın altında göreve giden askerimiz, polisimizle röportajlar yapıldı. Oradaki kahramanlarımızdan olan astsubaya mikrofon uzatıldığında önden gidenlere selam olsun dedi. Bu cümleyi kuran astsubayımız ve yanındaki kahramanların tek istedikleri milletinin onlara edeceği dua olduğunu söylediler. Biz burada şehitlerimizin vasiyetini ve bize verdikleri görevi yerine getirmek için bir araya geldik.” İfadelerini kullandı.

Bu toprak, vatan ve değerler için can veren bütün şehitleri rahmetle yad ettiklerini belirten Bildiş, “6 Şubat bizi çok büyük üzüntüye boğan Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü. Oradaki kaybettiğimiz vatandaşlarımız içinde dualar edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” dedi.

Kuran-ı Kerim okunması ve ilahilerin seslendirilmesinin ardından Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu şehitliğin önemine değinerek, aziz şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için dua okudu.

Mevlid programı katılımcılara lokma ikram edilmesiyle son buldu.

Programa, Edirne Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, AK Parti Edirne İl Başkan Vekilli Aydoğan Akıncı, TEMAD İl Başkanı Aydın Bildiş, İl müftüsü Hasan Başoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Leyla Vardar Karaduman ve şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Burcu Temel