Son 1 haftada 157 düzensiz göçmen ve 5 organizatör yakalandı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda son 1 haftada 157 düzensiz göçmen ve 5 organizatör yakalandı.

Son 1 haftada 157 düzensiz göçmen ve 5 organizatör yakalandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Edirne’de son 1 haftada hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde 5 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 3 araç ile 157 göçmen yakalandı.

Yakalanan göçmenler ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

Şüpheli 5 organizatör adli makamlara sevk edilirken, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar ise yed-i emin otoparkına teslim edildi.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması amacıyla çalışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız olarak, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.

Haber Merkezi