TED EDİRNE KOLEJİ KÜREK KULÜBÜ ANKARA'DAN 8 MADALYA İLE DÖNDÜ

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü, Ankara Mogan Gölü'nde Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışlarında 8 madalya aldı. Kulüp üyesi tüm sporcular madalya alma başarısı gösterdi.

TED EDİRNE KOLEJİ KÜREK KULÜBÜ ANKARA'DAN 8 MADALYA İLE DÖNDÜ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

                Türkiye Kupası Kürek Yarışlarında kenti temsil eden TED Edirne Koleji Kürek Kulübü yarışmada 8 madalya elde etti.

TED Edirne Koleji Kürek Kulübü, Ankara’da Mogan Gölü’nde Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışlarına katıldı. TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Nisan Ayı içerisinde yine Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca Gölü’nde düzenlenen Bahar Kupası Kürek Yarışları'na katılmış ve sporcular 2 birincilikle 2 altın madalya kazanmayı başarmıştı. İlk resmi yarışlarında madalya ile dönen TED Edirne Kürek Kulübü sporcuları ikinci resmi yarışmalarından da madalyalar elde etmeyi başardı.

                Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası Yarışlarının ilk gününde eleme müsabakaları yapıldı. TED Edirne Kürek Kulübü Sporcuları yapılan ele müsabakalarının tamamında başarılı oldu.

TED Edirne Koleji Kürek Takımı Deniz Küreği Genç Kadınlar, 4 kürekçi ve bir dümenci kategorisinde 3’üncü olarak bronz madalya aldı.
Deniz Küreği Gençler kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya, deniz küreği genç kadınlar tek çifte kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya ve deniz küreği genç kadınlar iki çifte kategorisinde dördüncü olmayı başardı.

TED Edirne Koleji Kurucusu ve TED Edirne Kürek Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nesim İba; “Yapılan Türkiye Kupası Kürek Yarışlarında 8 madalyamız var. Sapanca yarışlarından sonra burada da kentimizi temsil edip başarılı olmanın gururunu yaşıyoruz. Kazandığımız tüm madalyalarımız Edirne’ye armağan olsun. Emeklerimizin karşılığını aldık. Bu başarılar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Elde ettiğimiz her başarı Edirne’mizin adını duyurmada yardımcı oluyor. Meriç Nehri’ndeki doğal parkurun çevresine kurulacak tesislerle kürek sporunu kentte daha ileri bir noktaya getireceğimiz kanaatindeyim. 8 madalya kazanan sporcularımızı kutluyorum.” Dedi.

Mogan Gölü'ndeki yarışlara şampiyonadaki 33 kulüp ve 750 sporcu katıldı.

Burcu Temel