Fotoğraf yarışmasının kazananları ödüllerine kavuştu

TED Edirne Koleji ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) işbirliği ile düzenlenen ‘Kürek Festivali Instagram Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerine düzenlenen törenle kavuştu.

Fotoğraf yarışmasının kazananları ödüllerine kavuştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TED Edirne Koleji ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) işbirliği ile düzenlenen ‘Kürek Festivali Instagram Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler için kolejin toplantı salonunda ödül töreni düzenlendi.

TED Edirne Koleji ev sahipliğinde bu yıl 4 Haziran 2022 Cumartesi günü ikincisi gerçekleştirilen ‘Kürek Festivali sonrası düzenlenen yarışma fotoğraf sanatçıları tarafından yoğun ilgi gördü. Festival günü Meriç Nehri kenarına akın eden fotoğraf severler, en güzel fotoğrafları çekebilmek için birbirleriyle yarıştı.

TED Edirne Koleji ve EFOD tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, yarışmada dereceye girenler, ödüllerine kavuştu. Yarışmada dereceye girenler için TED Edirne Koleji toplantı salonunda ödül töreni gerçekleştirildi.

Yarışmada dereceye girenlerden birincilik ödülünü kazanan Turhan Ülgüdür’e 5 bin lira, ikinci olan O. Berker Gümüş’e 3 bin lira, üçüncü olan Servet Çınar’a 2 bin lira, TED Edirne Koleji Özel Ödülü kazanan Filiz Kılıç’a bin lira, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Özel Ödülü kazanan Tuba Şenerler’e de bin lira para ödülü verildi.

Düzenlenen ödül törenine TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Serdar İyiiz, Fotoğraf Sanatçısı Enver Şengül, Fotoğraf Sanatçısı Behiç Günalan ve TED Edirne Koleji Kurumsal İletişim Sorumlusu Haluk Çakır, SKS Koordinatörü Derya Çağlayan Akınlar ve fotoğraf sanatçıları katıldı.

 “Öğrencilerimiz bize büyük gurur yaşattı”

2019 yılında bölgenin eğitim alanındaki çalışmalarında söz sahibi olmak adına yaktıkları TED Edirne Koleji meşalesinin kısa sürede parladığını ve TED Edirne Koleji Kürek Kulübü öğrencilerinin başarılarıyla da taçlanmaya devam ettiğini belirten TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın, öğrencilerin hem akademik hem de sportif başarılarıyla hiç tanımadıkları bir spor dalında katıldıkları Bahar Kupası yarışlarından iki altın madalya ile dönerek büyük gurur yaşattığını söyledi.

“2 yıl önce çıktığımız bu yolda geldiğimiz nokta gurur verici”

2 yıl önce Edirne’nin en önemli ve değerli varlığı olan Meriç Nehri’nin kıyısında dünyanın en zor sporlarından biri olarak tanımlanan kürek sporunu tanıtmak ve deneyimleme imkânı sunmak için çıktıkları yolda gelinen noktanın gurur verici olduğunu vurgulayan Aydın, “Hayallerimizi gerçekleştirme yolunda attığımız adımlar; yıllarca bize 2 ülke arasında sınır görevi gören bir nehrin,  Meriç Nehri’nin aslında ne büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve gelişime ne denli açık olduğunu kanıtlar nitelikte. Sporla birlikte farklı sanat dallarının da göze çarptığı Edirne’mizde, Meriç nehrinde görsel bir şölene dönüşen kürek sporcularının görüntüleri fotoğraf sanatı ve sanatçıları ile birleşerek yeni bir alan açıyor.  Sizler de iki yıldır bu özel günü fotoğraflıyor, Edirne ve kürek sporu için tarihe görsellerden oluşan notlar düşüyorsunuz. Sayenizde şehrimiz farklı bir alanda boy gösteriyor, sportif etkinlik fotoğrafçılığına dair güzel örnekler sergileniyor. Biz de TED Edirne Koleji olarak bu çabayı, çalışmayı ve başarıyı takdir etmekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“İyiiz’den İba’ya teşekkür”

Kürek Festivali’nde bir araya gelmekten ve unutulmayacak kareler yakalamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Başkanı Serdar İyiiz, “Hem arkadaşlar için hem de fotoğraf sanatı için bu çok önemli bir katkı oldu. TED Koleji kürek sporuna katkı veriyor ama bunun yanında fotoğraf sanatçıları olarak biz de nasibimizi alıyoruz. Bu yıl ikincisi düzenlendi. Artık geleneksel hale gelmeye başladı. Bu vesileyle TED Edirne Koleji Kurucusu Nesim İba başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bu sadece Edirne'yi kapsayan bir etkinlik değil”

Yarışmada dereceye girenlerden birincilik ödülünü kazanan Turhan Ülgüdür, bu güzel etkinliği kente kazandıran ve fotoğraf sanatçılarına da bu şekilde bir imkân sunan TED Edirne Koleji Kurucusu Nesim İba’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Edirne'de böyle etkinliklerin çok az yapıldığına değinen Ülgüder, “Bu sadece Edirne'yi kapsayan bir etkinlik değil, aynı zamanda Ankara ve İstanbul gibi illerden gelen kürek takımları da vardı. Bu da Edirne'nin tanıtımı ve bundan sonraki yapacak etkinlikler için referans olacak.  Biz de fotoğrafçılar görsel olarak yayınladığımız fotoğrafları Türkiye genelinde herkes gördüğü için biraz daha tanıtımına katkıda bulunacağız” dedi.

Özlem Ceylan