Polis ekipleri, pazarda broşür dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi

'Kadına El Kal-Ka-Maz' ve KADES ile ilgili hazırlanan broşürleri Keşan ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede kurulan pazarda dağıtıldı.

Polis ekipleri, pazarda broşür dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Bilgilendirme ve Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" projesi kapsamında "Kadına El Kalkamaz" konulu farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından kadına şiddetin engellenmesi ve bu konudaki duyarlılığı artırmak amacıyla çeşitli uygulamalar gerçekleştiriliyor. Edirne Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 'Kadına El Kal-Ka-Maz' sloganıyla hazırlanan broşürler Keşan ilçesinde kurulan pazarda dağıtıldı.

Kadına El Kal- Ka-Maz projesi kapsamında hazırlanan broşürleri dağıtan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşları bilgilendirerek bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından erkek vatandaşlara dağıtılan broşür ile bilgilendirme yapıldı. Ekipler aile içi ve kadına şiddetle mücadele çalışmalarının önemi anlatıldı ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı.

Burcu Temel