Pazar esnafından vatandaşa paletli destek

Edirne'de her hafta cumartesi günleri kurulan pazarda bu hafta yağmur sonrası oluşan görüntüler hem vatandaşa hem de pazar esnafına zor anlar yaşattı.

Pazar esnafından vatandaşa paletli destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de her hafta Cumartesi günleri 1. Murat mahallesinde oluşturulan geçici alanda kurulan Pazarda vatandaşlar yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı. Yağmurun etkisiyle oluşan su birikintisi ve çamurda yürümekte zorluk çeken vatandaşa pazar esnafından paletli destek geldi.  Yağmur sonrası oluşan su birikintileri ve çamur karşısında kendilerince çözüm arayan pazar esnafı, paletleri yere koyarak vatandaşların yürümesine yardımcı oldu. Pazar esnafının yere koyduğu paletli üzerinde yürüyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yağışlı havaya rağmen alışveriş yapmaya devam eden vatandaşlar oluşan manzara karşısında isyan etti.

"Bu sorun bir an önce çözülmeli"

Geçici olarak oluşturulan alanda zor şartlar altında tezgah açtıklarını söyleyen pazar esnafı havalar daha da soğumadan bu duruma bir çözüm bulunmasını istediklerini belirtti.

Üstünün açık olmasından dolayı yağmurlu havalardan korunamadıklarını söyleyen pazar esnafı, kış gelmeden ve yağışlar artmadan kapalı ve korunaklı bir alana kavuşmayı beklediklerini dile getirdi.

İpek Esma Çeşme