Özel: 'Seni Görevden Alırım!'

CHP'li Özel'in belediye başkan adayını tehdit ederek görevden aldığı ortaya çıktı. Özel, 'Ya sen görevini bırak ya ben seni görevden alırım' ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.

Özel: 'Seni Görevden Alırım!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de ön seçimde sandıktan çıkmasının ardından CHP’nin belediye başkan adayı olan Şükrü Ciravoğlu, Özgür Özel’in baskısı sonrası istifa etmek zorunda kaldığını söylemişti. Hastanede tedavi gören ve sağlık durumu iyi olduğunu belirten Şükrü Ciravoğlu, “Genel Başkanımız Özgür Özel beni aradı ve benden ‘ya istifa et ya da ben seni görevden alırım’ gibi konuşmasının ardından istifa etmek zorunda kaldım.” dedi.

Edirne’de yapılan ön seçimde partililerin verdiği oylarla seçilen ve ardından kentin CHP Belediye Başkan adayı olan Ciravoğlu, sağlık kontrolü için gittiği hastanede görevinden istifa etti. Ciravoğlu’nun istifasının kendi isteği ile değil, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in baskısı sonucu olduğu ortaya çıktı. Ardından CHP Edirne Parti Binası önünde Ciravoğlu‘nun sevenleri tarafından eylem yapıldı. Yapılan eylemin ardından gazetecilere konuşan Ciravoğlu’nun oğlu Berk Ciravoğlu, “Babam narkozun etkisiyle görevinden alındı, Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz ettik.” diye açıklamada bulundu. Yüksek Seçim Kurulu yapılan itiraza ret cevabı verdi. Yaşananların ardından Ciravoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisini arayarak görevden çekilmesi için baskı yaptığını belirten Ciravoğlu, “Ben seçim çalışmaları için sahada gezdiğim sırada doktor arkadaşım beni kontrol için hastaneye davet etti. Daha sonra sağlık durumum iyi anjiyo yapıldı bir tane stent takıldı, onun dışında hiçbir sorunum yok. Burada tedavi gördüğüm sırada grip oldum, yarın da çıkacağım.” dedi.

‘YA SEN ÇEKİL YA BEN SENİ GÖREVDEN ALIRIM’

İstifa ettiğinde narkozunda etkisinde olduğuna dikkat çeken Ciravoğlu, “Hastanede tedavi olduğum gün narkozun da etkisindeydim, sayın genel başkanımız Özgür Özel telefonla beni aradı. Bana ‘ya sen çekil ya ben seni görevden alırım’ dedi. Daha sonra ben çekildim, narkozun etkisindeydim ama fark etmez istenmediğim yerde neden durayım? Genel başkan yani tahin edecek kişi beni istemiyorsa ben ne yapayım. Bundan sonra halka hesabı genel merkez verecek.” diye konuştu.

Şükrü Ciravoğlu’nun adaylıktan çekilmesinin ardından yerine Filiz Gencan Akın aday gösterildi. Ciravoğlu’nun adaylıktan alınmasının ardından CHP Edirne İl örgütünde büyük bölünmeler yaşandığı görüldü.

Haber Merkezi