Özel çocuklar iftar programında bir araya geldi

Edirne İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü birimi öncülüğünde Özel Yürekler Halk Eğitim Merkezi'nde özel çocuklar için iftar programı düzenlendi.

Özel çocuklar iftar programında bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü öncülüğünde Özel Yürekler Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler için iftar programı gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü Engelli koordinatörü Fatma Akgün, Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Kadın ve Gençlik Kollarının çalışması ile düzenlenen iftar akşamında özel gereksinimli öğrencilerle tanışma fırsatı elde ettiklerini belirtti.

21 Mart Dünya Down Sendromu gününde Trsome Games 2024 Down Sendromu Dünya Şampiyonası Judo Branşı 63 kilogramda gümüş madalya kazanan Aleyna Yıldız, hayat hikâyesini anlatırken bazı öğrenciler de gönüllü olarak ilahi söyledi.

"Böyle anlamlı bir davete katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

Böyle anlamlı bir davete katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Bu özel günde şehrimizin en özel ve temiz yürekli insanlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Onların dualarını almak, oruçlarına ve iftar sevinçlerine ortak olmak bizim için büyük bir onur. Bu vesileyle davetimize icabet eden öğrencilerimize, ailelerimize ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İpek Esma Çeşme