Osmanlı Köyü'ndeki han otağında onarım çalışması yapıldı

Edirne'nin Havsa İlçesi'ne bağlı Osmanlı Köyü'nde bulunan ve nişan, düğün ve sünnet törenlerinin yapıldığı han otağında onarım çalışması yapıldı.

Osmanlı Köyü'ndeki han otağında onarım çalışması yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fatih Sultan Mehmet'in adını verdiği rivayet edilen Havsa İlçesi'nin Osmanlı köyünde, Edirne Valiliği tarafından hazırlanan proje çerçevesinde hizmete açılan han otağında mutluluk ve hüzünler paylaşılıyor. Han otağında nişan, düğün ve sünnet törenleri yapılıyor, taziyeler kabul ediliyor.

Edirne Valiliği tarafından 2019 yılında hayata geçirilen "Köylere Çok Amaçlı Salon Yaptırılması" projesi kapsamında Havsa ilçesine bağlı Osmanlı köyünde inşa edilen 850 metrekare büyüklüğündeki bin kişi kapasiteli otağ, köy halkı için cazibe merkezi haline geldi.

Osmanlı köyünde inşa edilen 850 metrekare büyüklüğündeki bin kişi kapasiteli otağ,  Havsa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından aslına uygun şekilde yeniden onarıldı. Onarım çalışmalarının yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı, ekiplerden bilgi alarak istişarelerde bulundu.

Havsa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yeniden onarılıp hizmete açıldığını duyuran Kaymakam Batı, kültürel değerlerin ve tarihin yaşatılması amacıyla hayata geçirilen bu otağın köy halkına hayırlı olmasını diledi.

İpek Esma Çeşme