Makak, 'Seçim yatırımı olarak ek yüzde 30 zammı geri çektiler'

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Edirne Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı'nda görüşülen ve 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren konutlarda kullanılacak suya yüzde 30 indirim yapılması konusuna ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, seçim dönemine denk gelen bu indirim kararının, halkın dikkatini çektiğini belirtti.

Makak, 'Seçim yatırımı olarak ek yüzde 30 zammı geri çektiler'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP'nin Seçim yatırımı olarak ek yüzde 30 zammı geri çektiğine değinen Makak, daha önce görüşülen ve TÜFE oranındaki zammın üzerine eklenen bu yüzde 30'luk ek su zammına zaten karşı çıktıklarını hatırlattı.

Her ay TÜFE oranından suya yapılan zammın üzerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından Temmuz ayında ek yüzde 30'luk bir zam teklifi yapıldığını hatırlatan AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, AK Parti ve MHP olarak, TÜFE oranındaki zammın üzerine eklenen bu yüzde 30'luk ek su zammına karşı çıkarak red oyu verdiklerini ifade etti.

Temmuz ayındaki meclis toplantısında dile getirdikleri itirazların ardından, şimdi ise aynı zam oranını geri alma kararı alındığını ve buna anlam veremediklerini söyleyen Makak, bu durumun, şehrin su politikalarının nasıl şekillendiği ve yöneticilerin aldığı kararların ne kadar hızlı değişebildiği konusunda bir örnek teşkil ettiğini aktardı.

"Bu tutum siyasi durumu da gözler önüne seriyor"

Bu kararın geri alınmasının, sadece su zammının halk üzerindeki etkilerini değil, aynı zamanda siyasi durumu da gözler önüne serdiğini vurgulayan Makak, seçim dönemine denk gelen bu geri çekilme kararının, halkın dikkatini çektiğini ve siyasi manevraların seçim yatırımlarına dönüştüğü izlenimini uyandırdığını dile getirdi.

Temmuz ayında TÜFE oranının üzerine yüzde 30 zam teklifine Cumhur İttifakı olarak RED oyu verdiklerini hatırlatan  AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, CHP'nin şimdi seçim yatırımı olarak ek yüzde 30 zammı geri çektiğine vurgu yaptı.

2023 yılı Temmuz ayı meclis toplantısında söz alan AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, "Su ücreti zaten her ay TÜFE oranı ile artıyor. Böyle devam etmesini istiyoruz. Bu karara sözlü şerh koymak istiyoruz" ifadelerine yer vermişti.

Haber Merkezi