Kasaplar Hazırlıklarını Tamamladı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kasaplar, yoğun bir hazırlık sürecine girdi. Vatandaşların kurban etini kesecek veya kıyma yapacak olan kasaplar, tüm hazırlıklarını titizlikle tamamladı.

Kasaplar Hazırlıklarını Tamamladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kasap esnafı, bayram boyunca artacak talepleri karşılamak için bıçaklarını özenle biletti ve dükkanlarını düzenledi. Kasap Aytaç Minzarlar, bayram boyunca taleplerin yoğun olacağını belirterek, "Kurban Bayramı'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir çalışma temposu bizi bekliyor. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için tüm ekipmanlarımızı hazır hale getirdik. Bıçaklarımızı özenle biledik ve dükkânlarımızı düzenledik. Vatandaşlarımızın kurban etlerini hijyenik ve profesyonel bir şekilde işlemeye hazırız" dedi.

Kasapların bu dönemde büyük bir emek harcadıklarını vurgulayan Minzarlar, bayramın yaklaşmasıyla birlikte, kasap dükkanlarında hareketliliğin artacağını iletti.

Minzarlar, kurban kesimi ve kıyma yapımı için tüm malzemelerini hazır hale getirdiklerini ifade etti.

Kurban etlerinin bozulmaması için kesimden sonra soğuyana kadar bekletilmesi, sonraki günlerde de işlenmesi için kasaplara götürülmesi gerektiğini dile getiren Minzarlar, "Eve gidilince bir masanın üzerine örtü serilerek, kurban etlerinin örtünün üzerine yayılması ve soğumasının beklenilmesi, daha sonra da buzdolabında saklanması gerekiyor. Etler taşınan kovalar veya torbalarla buzdolabına koyulursa et çok kısa bir zamanda yeşil hale dönerek tüketilemez hale gelir. Derin dondurucuya bile konulsa etler kendi sıcaklığıyla bozulmaya neden olur.” Dedi.