İba, 'STK'larla temas halinde çalışacağız'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 'Hep Birlikte Edirne' diyerek saha ziyaretlerine devam ediyor. İba, STK'lar ile dayanışma ve temas halinde çalışmaları sürdüreceklerini dile getirdi.

İba, 'STK'larla temas halinde çalışacağız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

 

Cumhur İttifakı’nın Edirne Belediye Başkanı adayı Belgin İba, ilk günden bu yana çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

"EDİRNE’Yİ HAK ETTİĞİ DEĞERE BİRLİKTE KAVUŞTURACAĞIZ!"

Bu kapsamda Edirne Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Cafer Rokovet ve yönetimini ziyaret eden İba, Edirne’yi birlikte geliştireceklerini ve tüm meslek kollarıyla omuz omuza yürüyeceklerini dile getirdi.

Eski Sanayi Sitesi esnafı ziyaretlerine başladıklarını da söyleyen İba, "Bugün hatrını sorduğumuz, işlerinde hayırlar dilediğimiz her bir esnafımıza güleryüzleri, güzel fikirleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Eski Sanayi Sitesindeki esnafımızı ziyaretlerimize devam edeceğiz. Her sözünüz kıymetli, her beklentiniz önemli… Edirne her şeyin en güzeline layık! Edirne’yi hak ettiği değere birlikte kavuşturacağız!" Dedi.

Ardından, Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba,  Türk Kadınlar Birliği'nin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ayşen Argun Tamergil'in davetiyle çok özel bir etkinliğe iştirak ettiklerini söyleyen İba, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun sevdiği şarkıları dinleyip, hep bir ağızdan terennüm ederek andık. Her özelliğiyle olduğu gibi, zevkleriyle de daima zamanının çok ötesine ulaşabilmiş bir önderi,  böyle müstesna bir ortamda anmanın güzelliği için Birliğe ve Birlik üyesi değerli kadınlara çok teşekkür ediyorum. Ulu Önder’in de dediği gibi: “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir" dedi.

"STK'LAR İLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ"

Edirne Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Gürkan Kılıçcıgil ve yönetimiyle bir araya gelen İba, STK'lar ile birlikte omuz omuza çalışacaklarını belirtti.

Edirne'de sağlıklı nesiller için yapılması gereken herşeyi yapacaklarını dile getiren İba, "Her şeyin başı sağlık. Bu konularda ve Edirne’mizi ilgilendiren tüm konularda daima dirsek teması içinde olacağız. Ortak akıl! Doğru ve başarıya ulaşan projeler!" Şeklinde konuştu.

"EDİRNE'Yİ SPORUN DA BAŞKENTİ YAPACAĞIZ"

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Muzaffer Yıldırım ve yönetimini ziyaret eden İba, hedeflerinin Edirne'yi sporun da başkenti yapmak olduğunu ifade etti.

İba, amaçlarının spor kulüplerine yerel yönetim olarak destek olmak ve sporu Edirne ile, Edirne'yi de spor ile geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

"SANATIN EN ÇOK YAKIŞTIĞI ŞEHİR EDİRNE"

Sanatın en çok yakıştığı şehrin Edirne olduğunu belirten İba, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Başkanı Serdar İyiiz ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

İba, sanatın birleştirici gücünü tüm sokaklara yaymak için sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.  Haber Merkezi