İba, Edirnelilerin Regaip Kandilini kutladı

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayarak, tüm Edirnelilerin ve İslam Aleminin kandilini kutladı.

İba, Edirnelilerin Regaip Kandilini kutladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, “Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş olan bu mübarek atmosferi hep birlikte karşılamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran ve ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile oluyor.” Dedi.

İba, Regaip Kandili'nin birlik ve beraberliğe, maddi manevi sıkıntılardan kurtulmaya vesile olmasını diledi.

İslam âlemi için önemli ve anlamlı günlerin inananlarca dua, tövbe ve ibadetler ile değerlendirilmesi gerektiğini belirten İba, “üç aylar duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktasına ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir dönem. Birlik beraberliğimizi bu mübarek günlerde daha da güçlendirmeliyiz. Terörle mücadelenin kahramanlarına, askerimize, polisimize hayır dualarımızı gönderiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inandığını söyleyen İba, “Mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin tüm İslam âlemine barış, sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, fedakâr gazilerimize, kahraman milletimize selametler diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber Merkezi