İba, 'Edirne'yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil, birleştirmeye adayız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Edirne Belediye Başkan adaylığı duyurulan Belgin İba, düzenlediği basın toplantısında Edirnelilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. İba, Edirne'yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmak için değil, birleştirmek için aday olduklarını belirtti.

İba, 'Edirne'yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil, birleştirmeye adayız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Edirne Belediye Başkanı adayı Belgin İba, il başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı öncesi tebrikleri kabul eden İba, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İba, Edirne'yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmak için değil, birleştirmek için aday olduklarını belirtti.

Yeni bir yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşadığını belirten İba, görevi üstlendikten sonra herkesin desteğini hissettiğini ifade etti. İba, Bu görevi üstlenme kararında desteğini her zaman hissettiği çok kıymetli ailesi, yol arkadaşlığı yapmaktan onur ve gurur duyduğu, her zaman ikinci ailesi olarak gördüğü AK Parti ailesine dualarını her zaman hissettiren dostlarına ve en önemlisi Cumhurbaşkanı, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.

Teşkilatla beraber Edirne’nin her köşesini ziyaret ettiklerini aktaran İba, “Bugün sokaklarında büyüdüğüm, okullarında okuduğum, binlerce anı biriktirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm bu eşsiz şehrin Cumhur İttifakı belediye başkan adayı olarak karşınızdayım. Tıpkı şu anda olduğu gibi sizlerden aldığım destek ve güç, benim bu görevi üstlenmemde en büyük motivasyonum olmuştur. Bana düşen sorumluluğun farkındayım, sizlere karşı olan sorumluluğumun da çok farkındayım. İl başkanlığım sürecinde tüm teşkilatımızla, sizlerle birlikte, dört buçuk yılda, gece gündüz, yaz kış, kar çamur demeden, Edirne'mizin her bir köşesine ziyaret edip, her bir noktasında ayak izimiz olsun istedik. Bir bardak suyunu içmediğimiz bir 'merhaba' dediğimiz esnafımız kalmasın diye çok gayret ettik. Yaptığımız her ziyarette bazen kardeş, bazen evlat, bazen anne olduk. Biz Edirne'yi sahiplendik, Edirne de bizi sahiplendi.” Şeklinde konuştu.

İba, ziyaretlerde vatandaşların Edirne’ye dair beklentileri, temennileri ve sıkıntılarının aynı olduğunu belirterek Edirne’nin değişime hazır olduğunu vurguladı.

“Sorunları biliyoruz ama çözümleri de biliyoruz”

Edirne’yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil birleştirmeye aday olduklarının altını çizen İba, “ Sorunları biliyoruz ama en önemlisi de çözümleri de biliyoruz. Önümüze iki hedef koyduk; ilk hedefimiz bu şehirde birlikte yaşadığımız hemşerilerimizin huzuru, refahı ve mutluluğu. İkinci hedefimiz kentimizi ziyaret eden Edirne'den yolu geçen herkesin zihinlerinde bu şehre ait unutulmaz izler bırakmak. Her gittikleri yerde Edirne'yi medeniyetin, kültürün, zarafetin başkenti olarak anlatmak. Öyleyse neyi hayal ettiğimizi, neyi hedeflediğimizi, niye aday olduğumuzu da anlatalım. Edirne'yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil, birleştirmeye adayız.” İfadelerini kullandı.

“Ekonomik hayat içinde olmak isteyen kadınlarımıza projeler sunmaya adayım”

Edirne’yi kalkındırmaya aday olduğunu aktaran İba, “Edirne Belediyesi'ni sizlerle birlikte yönetmeye adayız. Ekonomik hayat içinde olmak isteyen kadınlarımıza projeler sunmaya adayım. Edirne'de annelerimizin evlatlarını, gönül rahatlığıyla emanet edebileceği mahalle kreşlerini yapmaya adayım. Gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için istihdam alanları üretmeye adayım. Yaşlılarımızın güven ve huzur içerisinde sosyalleşebileceği, hobilerini gerçekleştirebileceği alanları oluşturmaya adayım.  Edirne'yi, Edirnespor'u, kadın voleybol ve basketbol takımlarımızı, Edirne'nin sanat ve spor merkezi olmasına adayım. Her bir sokağının tertemiz, yeşillikler içerisinde nefes alan bir Edirne olabilmesine adayım. Edirne'yi kalkındırmaya, Balkanlar'ın çarklarını döndüren gerçek bir şehir yapmaya adayım.” Dedi.

İba, Edirne’yle ilgili daha fazla hayallerinin olduğunu ve olmaya edeceğine değindi.

“Bizi birleştiren, ortak değerlerimiz var”

Edirne halkının her kesimini kucaklayarak dürüst, şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneteceğini söyleyen İba, “Biz kendimize, birikimimize, heyecanımıza, tecrübemize güveniyoruz. Edirne'yi ortak akılla, sivil toplum kuruluşlarıyla yöneteceğimize, çok daha iyi noktalara götüreceğimize, yıllardır çözülemeyen sorunları çözeceğimize inanıyoruz. Edirne halkının her kesimini kucaklayarak, dürüst, şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneteceğimize inanıyoruz. Bizi birleştiren, ortak değerlerimiz var. En başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk var. Böyle büyük bir değerin etrafında kenetlenerek Edirne'mizi, onun emaneti olarak hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyoruz.”

İba, bu yolda asla yalnız yürüyemeyeceğini ve Edirne’yi güzel yarınlara taşımak için Cumhur İttifakı olarak hep birlikte yola çıktıklarını belirtti.

Edirnelilerin desteklerini beklediklerini söyleyen İba, yeni Edirne’yi hep birlikte inşa edeceklerini aktardı.

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, Belgin İba’nın adaylığının hayırlı olmasını dileyerek tebrik etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu da, 3 aydır Edirne İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü ve bu süreçte her gün beraber olan ittifak adayı İba’yı durmadan yılmadan yorulmadan savaşarak ve Edirne’yi beceriksizlik belediyeciliğinden kurtaracaklarını belirtti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’da İba’yı tebrik ederek hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi