İba, 'Bu şehirde artık yüzler gülecek'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, gece gündüz demeden ziyaret ve çalışmalarını sürdürüyor. Kurumları, esnafı, işyerlerini ziyaret eden İba, akşamları da hane ziyaretlerinde vatandaşlarla buluşuyor.

İba, 'Bu şehirde artık yüzler gülecek'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar 5 yıl boyunca kenti yönetecek belediye başkanını seçecek. İl Başkanlığı döneminden beri halkla ve esnafla iç içe olan Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, şimdi kenti yönetmek ve hak edilen hizmetleri getirmek için vatandaşların desteğini istiyor.

İlk olarak Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt ve personelini ziyaret eden İba ve beraberindeki heyet, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden birisi olan Edirne'nin, geçtiğimiz yıl en çok çeltik ve ayçiçeğinin üretildiği kent olduğunun bilgisini aldıklarını belirten İba, "Ülkemize tarım alanında en büyük katkıyı sağlayan illerden biri olarak, bu alanda yapabileceğimiz katkıları ve gereklilikleri görüştük. Nazik kabulleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, İba ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

"Yeni Edirne’mizde, hepsinin yüzü gülecek"

İba buradaki ziyaretinin ardından kentte istihdama katkı sağlayan İpekyolu Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Ayaydın ve personeli ile bir araya gelerek hayırlı işler diledi.

1 Nisan tarihinden sonra tüm Edirne’nin yüzünün güleceğini belirten İba, kentte istihdama daha fazla katkı sağlayacak projeleri olduğunu ve her bir gencin meslek sahibi olacağı çalışmalar hayata geçireceklerini aktardı.

İpekyolu Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Ayaydın İba ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Ziyaretlerine Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki esnaflar ile devam eden İba, hayırlı işler dileyerek hatırlarını sordu.

Hem esnafı hem de vatandaşları sevindirecek projelerle yola çıktıklarını belirten İba, "Edirne’mizin değeri, hemşehrilerimize verdiğimiz değerle artacak. Bizim hemşehrilerimiz de Edirne'miz de çok değerli. Edirne'de temel belediyecilik hizmetlerini hayata geçireceğiz. Altyapıdan ulaşıma, istihdamdan sosyal yaşam alanlarına kadar birçok yeni proje hazırladık. Hepsi daha iyi bir Edirne ve vatandaşlarımızın konforu için.  İnşallah Edirne hak ettiği hizmetleri alacak ve örnek bir şehir haline gelecek" dedi.

"Şehrimize kadın eli değecek"

Son olarak Atatürk Mahallesi’nde faaliyet gösteren Yıldız Börek Salonu işletmecisi iş kadını Birgül Sağlam’ın daveti ile kadınlarla bir araya gelen İba, yoğun ilgi ve samimiyetle ile karşılandı.

Belediye bünyesinde kuracakları Kadın Meclisleri ile daima kadınların sesini duyuracaklarını aktaran İba, Edirne'yi hep birlikte el ele vererek güzelleştireceklerini vurguladı.

"Kadınlarımıza yönelik 2 güzel projemiz var"

Kadın Girişim ve Kooperatifleri Destek Projesi ile Kadın Meclisi Projesi'ni hayata geçireceklerini belirten İba, kadınların çalışma hayatındaki yeri ve önemine dikkat çekti.

Kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerini önemsediklerini aktaran İba, ürettikleri ürünlerin satışı, yer temini, markalaşma, pazarlama gibi konularda destekçisi olacaklarını ifade etti.

Kadın Meclisi Projesi ile ilgili de bilgi veren İba,  Edirne'de yaşayan kadınların, kendileri ile alakalı ya da diğer tüm konularda kendi temsiliyetlerini sağlamaları için güçlü bir kadın meclisi kuracaklarını ve takipçisi olacaklarını söyledi.

Atatürk Mahallesi'ndeki kahvehaneleri ve esnafı da ziyaret eden İba, hizmet motivasyonlarındaki kaynağın vatandaşların gülen yüzü ve sıcak samimiyetleri olduğunu aktardı.

Haber Merkezi