Havalar soğudu, hazırlıksız yakalananlar şapka, eldiven ve atkı satıcılarının yolunu tuttu

Edirne'de havaların soğumasıyla birlikte hazırlığı olmayan vatandaşlar şapka, eldiven ve atkı satışı yapan esnafın yolunu tuttu.

Havalar soğudu, hazırlıksız yakalananlar şapka, eldiven ve atkı satıcılarının yolunu tuttu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Havaların soğumasıyla birlikte kışlık kıyafetlerin yanı sıra şapka, atkı satışları da arttı. Hava sıcaklıklarının eksi derecelere kadar düşmesi ile birlikte işlerini halletmek için dışarıya çıkan vatandaşlar dondurucu soğuk nedeniyle zor anlar yaşadı.

Meteorolojinin uyarılarını takip ederek önlem alan vatandaşlar, yanlarındaki koruyucu malzemelerle soğuktan korunmaya çalışırken, hazırlıksız ve ince kıyafetlerle dışarıya çıkan vatandaşlar ise soluğu şapka, eldiven, atkı gibi malzemeler satan esnafta aldı.

Kışlık malzemeler satan Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnafı Burak Öztekin, "Şapka bere eldiven gibi ürünler satıyoruz. Bugün itibariyle hava sıcaklıkları baya eksi derecelere kadar düşmüş. İnsanlar dışarıya baya hazırlıksız çıkmışlar. Gelip alışveriş yapanlar oluyor. Atkı, bere, boyunluk ve eldiven soranlar oluyor. Soğuk havanın etkisi hem insanlara hem de bize yansıyor. Kar da kış da işlerimiz biraz daha hareketli hale geliyor" dedi.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve kış mevsiminin geç gelmesi nedeniyle işlerin durgun geçtiğini belirten Öztekin, havaların soğumasıyla birlikte bundan sonra işlerin daha da hareketlenmesini beklediklerini aktardı.

Hava sıcaklıklarının birden eksi derecelere kadar düştüğünü belirten vatandaşlar, soğuktan korunmak için koruyucu malzemeler aldıklarını söyledi.

İpek Esma Çeşme