Hassas burunlu Karlos, zehir tacirlerinin oyununu bozdu

Edirne'de Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yapan bir tırda polis ekiplerince hassas burunlu Dedektör Köpek Karlos'un da desteği ile yapılan aramada uyuşturucu maddelerin yakalanmasını önlemek ve narkotik dedektör köpeği yanıltmak için kahve sürülmüş ve zulalanmış 10 milyon lira değerinde 50 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Hassas burunlu Karlos, zehir tacirlerinin oyununu bozdu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Ekipleri, uluslararası uyuşturucu madde kaçakçılarına bir kez daha darbe vurdu.  Narkotik Dedektör Köpek Karlos destekli ve Kapıkule Gümrük Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri,  zehir tacirlerine yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Ekipler, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yapan ve sürücülüğünü Ü. Ö. İsimli şahsın yaptığı Türk plakalı bir tır aracını durdurarak Narkotik Dedektör Köpek Karlos'un da desteği ile arama yaptı.

Yapılan arama sonucu zulalanmış halde piyasa değeri 10 milyon lira değerinde 50 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ayrıca şüpheli şahıs Ü. Ö'nün uyuşturucu maddelerin yakalanmasını önlemek ve narkotik dedektör köpeği yanıltmak için bahse konu uyuşturucu maddelere kahve sürdüğü ve bu şekilde kokuyu önlemeyi amaçladığı tespit edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan Ü.Ö. isimli şahsın işlemleri devam ediyor.

Özlem Ceylan