El emeği göz nuru ürünler, açılan sergide görücüye çıktı

Edirne belediyesi kadın ve aile hizmetler müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan hayat boyu öğrenme protokolü çerçevesinde görevlendirilen eğitmenler eşliğinde kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler açılışı yapılan sergide görücüye çıktı.

El emeği göz nuru ürünler, açılan sergide görücüye çıktı

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Edirne Halk Eğitim Merkezi katkılarıyla yıl boyunca düzenlenen kurslara katılan kursiyerler, açılan sergide hünerlerini beğeniye sundu.

Kurslara katılarak büyük bir emekle ortaya çıkardıkları ürünleri sergileyen kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerin satışını da yaparak ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan “Hayat Boyu Öğrenme Protokolü” protokolü kapsamında 2022-2023 yılı Edirne Kari, İğne Oyası, Maraş İşi, Minyatür ve Edirne Kari, İpek Kozası Ürünleri ve Makrome Yapımı, Rölyef, Bindallı Üç Etek, Dikiş, Giysi Teknolojileri, Takı Yapımı kurslarına katılan 230 kursiyer, uzun süren eğitimlerini tamamlayarak, yılsonu sergisi ile görücüye çıktı.

Sergide görücüye çıkan iğne oyaları, Kari Sanatı tabloları, makrome ve minyatür birçok el emeği, göz nuru ürün büyük beğeni topladı.

Serginin açılışını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik katkıda bulunan Edirne Halk Eğitim Merkezi’ne ve birbirinden değerli, el emeği göz nuru ürünleri Edirne halkı ile buluşturan kursiyerlere teşekkürlerini sundu.

Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gamze Ersöz, kurs eğitmenlerine ve kursiyerlere teşekkür belgelerini takdim etti.

Geleneksel takılar üzerine çalışmalar yaptıran Usta Öğretici Hümeyra Erçin, Anadolu kilim motiflerini takıya uyarladıklarını ve birbirinden renkli tasarımlar ortaya çıkardıklarını ifade etti. Kursiyerlerle beraber unutulmaya yüz tutmuş sanatı yaşatmaya çalıştıklarını söyleyen Erçin, bu şekilde bir sergi açılışında da yapılan ürünleri beğeniye sunduklarını aktardı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde açılışı gerçekleştirilen El Sanatları Kursları Yıl Sonu Sergisi 23 Haziran Cuma Günü saat 17.00’ye kadar ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Özlem Ceylan