'EĞİTİM â€' ÖĞRETİM ALTYAPISINI EN HIZLI GELİŞTİREN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYORUZ'

Bir dizi ziyaret ve açılış için Edirne'ye gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Bakan Selçuk, yapım aşamasındaki yatırımlar ve gelecekteki projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un ziyaretinde konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ise 2002-2020 yılları arasında Edirne'mize bine yakın yeni derslik, çok sayıda spor ve çok amaçlı salon, akıl-zekâ ile tasarım ve beceri atölyeleri kazandırdık. Eğitim alanında bölgemize yapılan yatırımlardan dolayı memnuniyet duyuyoruz.' Dedi.

'EĞİTİM â€' ÖĞRETİM ALTYAPISINI EN HIZLI GELİŞTİREN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYORUZ'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bir dizi ziyaret için Edirne’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Selçuk'u burada AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra partililer karşıladı.

Bakan Selçuk, AK Parti İl Başkanı Belgin İba’dan çalışmalar hakkında bilgi almasının ardından partililer ile toplantı salonunda bir araya geldi.

Bakan Selçuk ve parti teşkilatı, basına kapalı olarak toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Edirne’ye yapılacak yatırımlar ve projeler üzerine istişare ve değerlendirmeler yapıldı.

“Türkiye, eğitim – öğretim altyapısını dünyada en hızlı geliştiren ülkelerin başında geliyor”

Türk Milletine mihmandarlık eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye’nin her alanda büyük bir sıçrama yaşadığını dile getiren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türkiye’nin son 18 yılda eğitim – öğretim altyapısını dünyada en hızlı geliştiren, en hızlı yenileyen ülkelerin başında geldiğini söyledi.

Kara tahtaların yerini son teknoloji tahtalar aldı

Kara tahtaların yerini etkileşimli tahtalara bıraktığını ifade eden Başkan İba, “Bugün artık öğrencilerimizin ders kitapları, daha ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte sıralarında kendilerini bekliyor. Aynı anda birkaç sınıfın birden eğitim gördüğü okul manzaraları hamdolsun artık tamamen tarihe karıştı.” Şeklinde konuştu.

“Salgına rağmen eğitim ve öğretimi devam ettirebildik”

Türkiye olarak sağlık gibi eğitim-öğretime yapılan yatırımların meyvelerini de bu zorlu süreçte toplama imkânı bulduklarını dile getiren İba, “Salgının sebep olduğu sıkıntılara rağmen eğitim-öğretim faaliyetlerini ülke çapında kesintisiz sürdürebilen birkaç devletten biriyiz. Elbette hiçbir şeyin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını gayet iyi biliyoruz. Vaka ve hasta sayılarının azalmasına bağlı olarak inşallah yeni adımlarla birlikte tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlayacağımız günleri yakında göreceğiz.” Dedi.

“Edirne’de bine yakın eğitim atölyeleri kazandırdık”

2002-2020 yılları arasında Edirne’ye bine yakın yeni derslik, çok sayıda spor ve çok amaçlı salon, Akıl-Zeka ile tasarım ve beceri atölyeleri kazandırdıklarını belirten Başkan İba, “sizi ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduk. Sizi, Edirne’mize her zaman bekliyoruz. Bölgemize eğitim alanında yapılan yatırımlardan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Edirne’ye yaşayan tüm hemşerilerimiz adına sizlere gönülden teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Bakan Selçuk'a tablo hediye etti. Bakan Selçuk, Başkan İba ile yönetimine nazik misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederken İba’da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Selçuk ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ programına katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ programına katıldı.

Burcu Temel – Özlem Ceylan