Edirne polisinden 'Şok Uygulama'

Edirne'de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 8 ilçede 25 ekip ve toplam 88 personelinin katılımıyla şok uygulama yapıldı. Uygulama noktalarında incelemelerde bulunan Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ekiplerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Edirne polisinden 'Şok Uygulama'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de asayiş, huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında kent merkezinde ve Edirne'ye bağlı 8 ilçede şok uygulama yöntemiyle araçlar üzerinde denetim yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri, Asayiş, TEM, KOM, Narkotik, ve Trafik ekiplerinin katıldığı uygulamada vatandaşın huzuru, can ve mal güvenliği amacıyla geniş çaplı denetim yapıldı.

Drone destekli yapılan uygulamada sürücüler ehliyet ve ruhsat kontrolünden geçirilirken araçta yolcu olarak bulunan şahıslar kimlik kontrolünden geçirildi. Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun da uygulama noktalarında incelemelerde bulundu.

Durdurulan tüm araçlarda bulunan kişiler Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusundan geçirildiği uygulamalarda trafik ekipleri de araçlar üzerinde sorgulama yaptı.  İl genelinde eş zamanlı yapılan şok uygulamada 775 şahsın sorgulaması, 279 aracın kontrolü, 4 ticari taksinin kontrolü, 17 işyeri denetimi, 1 gar ve 1 limanda kontroller yapıldı.

Uygulamadaki ekiplere duyarlı bir işletme sahibi tarafından tatlı ikramında bulunuldu. Uygulama sonunda Emniyet Müdürü Onur Karaburun, ekiplere çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Doğukan Vurgun