Edirne'de dondurucu soğuk ve buzlanma hayatı olumsuz etkiledi

Edirne'de geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış, yerini dondurucu soğuk ve buzlanmaya bıraktı. Süs havuzlarının kenarlarındaki su birikintilerinde buzlanmaların oluştuğu görüldü.

Edirne'de dondurucu soğuk ve buzlanma hayatı olumsuz etkiledi

Edirne'de hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düşmesiyle birlikte süs havuzları,nehirler yollar buz tuttu.Edirne’de Aralık ayının sonlarına yaklaşırken, dondurucu soğuk ve buzlanma etkisini göstermeye başladı. Trakya’da yüksek kesimleri beyaza bürünürken, Edirne’nin kent merkezinde ise dondurucu soğuk etkili oldu.

Sabahın erken saatlerinde işe gitmek üzere yola çıkan sürücüler araçlarının camlarında buzlanma oluştuğunu gördü. Vatandaşlar ise hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düşmesiyle birlikte kışlık atkı, bere ve kabanlarını dolaplardan çıkardı.

Soğuk hava dolayısıyla kentin en kalabalık olan caddelerinin de boş kaldığı görüldü. Balkanlardan soğukların bu tarafa doğru gelmesiyle birlikte Edirne’nin bunu çok yoğun şekilde hissettiğini söyleyen Vatandaşlardan Ömer Tuzcu,“Yolda gelirken birçok süs havuzu donmuş vaziyetteydi. Eksi derecelerde gecenin düşük soğukluğunu iletişim bilgilerinden öğrenebiliyoruz. Dikkat etmek gerekiyor” dedi.

Özlem Ceylan