Edirne'de çok sayıda polisin katılımıyla uygulama yapıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven ortamında geçirebilmelerini sağlamak amacıyla 81 İl Valiliğine 'Yılbaşı Tedbirleri' konulu genelge gönderilmesinin ardından ekipler sahaya indi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Edirne'de çok sayıda polisin katılımıyla uygulama yapıldı

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi kentin kalabalık noktalarında uygulama gerçekleştirdi.

2022 yılının bitmesine kısa bir süre kalan polis ekipleri kent genelinde uygulamalarını sıklaştırdı. Bu çerçevede, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentin en işlek cadde ve sokaklarında yılbaşı öncesi asayiş uygulaması gerçekleştirdi.

Genelge çerçevesinde vatandaşların yoğun olduğu turistik yerler, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, metro, gar gibi alanlarda da denetimler artırılacak.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM),Asayiş, Özel Hareket ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin katıldığı denetimlerde vatandaşlar tek tek durdurularak GBT sorgulaması yapıldı.

Kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi ve çevresinde bulunan birçok noktada bekleyen ekipler, şüpheli gördükleri şahısları durdurarak üst araması ve GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgulaması yaptı.

Kent genelinde gerçekleştirilen uygulamaların artarak devam edeceği öğrenildi.

Özlem Ceylan