Cumhuriyetin 100'üncü yılında Köylerin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde atıyor

Millî Eğitim Bakanlığı öncülüğünde başlatılan, köylerimizde kullanılmayan okulların yeniden faaliyete geçirilerek köyde yaşayan vatandaşlarımız için yaşam merkezlerine dönüştürmeyi amaçlayan Köy Yaşam Merkezleri her geçen gün hizmet alanını genişletiyor.

Cumhuriyetin 100'üncü yılında Köylerin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde atıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçerisinde sunulan hizmetler ile her yaştan vatandaşımıza hitap eden Köy Yaşam Merkezleri, kurulduğu günden bugüne vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda hizmet alanını genişletmektedir.

Halk Eğitimi Merkezleri ile koordineli bir şekilde çalışan Köy Yaşam Merkezlerinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ve bölgesel özelliklere yönelik aile eğitiminden arıcılık eğitimine, ceviz yetiştiriciliğinden dikiş nakış kursuna, ilk yardım kursundan okuma-yazma kursu, müzik kursu, sürü yönetimi kursu, tarım ve hayvancılık kursu ve yöresel gıda ürünleri yapım kursuna kadar çok geniş bir kapsamda vatandaşlara hizmet veriyor.

Ayrıca İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri koordinesinde Köy Yaşam Merkezlerini ziyaret eden öğrencilerimiz, öğretmenleri gözetiminde gün boyunca burada birçok etkinlik gerçekleştiliyor, yaşayarak öğretiliyor.

Köy Yaşam Merkezlerimizde vatandaşlara ve öğrencilere yönelik sürdürülen çalışmaları yakından takip eden İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, bu kapsamdaki çalışmaların yürütülmesinde özveriyle çalışan herkesi tebrik ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Haber Merkezi