Çocuklarına örerek başladı, şimdi gelir kapısı oldu

Çocukları için ürettiği oyuncakların çevresi tarafından ilgi görmesi sonrası bu işi kazanca dönüştürmeye karar veren 31 yaşındaki ev hanımı Pınar Baybağ, hem çocukların yüzünü güldürüyor, hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Çocuklarına örerek başladı, şimdi gelir kapısı oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne'de yaşayan 31 yaşındaki ev hanımı Pınar Baybağ, 2019 yılında kendi çocuklarına örerek başladığı "Amigurumi" adı verilen oyuncak işini arkadaşlarının teklifi ve ailesinin desteği sonrası kazanca dönüştürerek gelir elde etmeye başladı.

Çocukları için ürettiği oyuncakların çevresi tarafından ilgi görmesi sonrası bu işi kazanca dönüştürmeye karar veren Baybağ, zamanla kendisini geliştirerek birbirinden farklı organik oyuncaklar hazırladı. Japonca'da "Amigurumi" adı verilen tığla sık iğne şeklinde içi doldurulmuş organik oyuncaklar örerek, sosyal medya hesabı üzerinden satışa sunan dört çocuk annesi ve ev hanımı 31 yaşındaki Pınar Baybağ, rengarenk hazırladığı oyuncaklarla çocukların yüzünü güldürüyor.

Stres atmak için ilk olarak kendi çocuklarına amigurumi bebek örmeye başlayan Baybağ, kısa sürede kendisini geliştirerek bu işi kazanca dönüştürmeye başladı. Baybağ, birbirinden farklı renklerle çeşitli bebekler örerek hem stres atıyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor.

"Arkadaşlarım, ailem ve çocuklarım çok destek oldu"

Ev işlerini bitirdikten sonra örgünün başına oturan Baybağ, surat şekillendirmesi yaparken, sanki çocuklarıymış gibi onlarla konuşuyor ve özenle siparişe hazır hale getiriyor.

2019 yılında evde otururken ilk olarak kendi çocuklarına örmeye başladığını söyleyen ev hanımı Baybağ, çocuklarının ve ailesinin desteği ile 1 sene boyunca kendisini geliştirerek arkadaşlarının 'çok güzel örüyorsun istersen bunu bir sektöre dönüştürerek kazanç elde edebilirsin' demesi üzerine satış yapmaya karar verdiğini ifade etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden satış yapmaya başladığını ve takipçilerinin çoğalması sonrası işini büyüterek güzel kazançlar elde etmeye başladığını aktaran Baybağ, Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir ve Van gibi şehirlere toplu sipariş hazırladığını söyledi.

"Depremzede çocuklar için kampanya başlattım"

6 Şubat tarihinde yaşanan depremler sonrası her çocuğun örme oyuncağı olsun istediğini ve kampanya başlattığını söyleyen Baybağ, "Enkaz altından bir kız çocuğu çıkmıştı ekiplerin ne istiyorsun sorusu üzerine örme bebek istiyorum diyince benim gözlerim doldu. Benim de o ara toplu bir siparişim vardı. Aradım durumu anlattım onu erteleyerek depremzede çocuklar için bir çalışma başlattım. Atkı, bere, ne örülürse oradaki depremzedelere yollansın diye. Pek umutlu değildim ama inanılmaz derece koli geldi. Hepsini tek tek paketleyip gönderdik. Kullanıldığını da gördük bu bizim için çok gurur verici bir durumdu. Bir çocuğun mutlu olması bile insanı çok mutlu ediyor. Özellikle ben o gün çok mutlu oldum" ifadelerine yer verdi.

Ev hanımlarına da tavsiyelerde bulunan Baybağ, ev işleri bittikten sonra bolca boş vakit olduğunu ve bu şekilde bir hobi ile hem stres atabileceklerini hem de ev ekonomilerine katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Özlem Ceylan