Belediyenin yama çalışması çileye döndü

Edirne Belediye Başkanlığı ekiplerince TIP Fakültesi kavşağında yapılan yol çalışmasındaki zamanlama hatası nedeni ile trafik durma noktasına geldi. Çalışmanın yanlış zaman diliminde yapıldığını ve uygulamanın geçici çözüm olduğunu belirten vatandaşlar isyan etti. Yol çalışmasından dolayı trafikte uzun kuyruklar oluştu ve aksamalar yaşandı.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Belediyenin yama çalışması çileye döndü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirnelilerin kanayan yarası olan ve yıllardır çözülmeyi bekleyen alt yapı sorunu yama yöntemiyle geçiştiriliyor. Ancak, yama gibi yapılan yollar, bulunan geçici çözümler ve yollarda oluşan çukurlar vatandaşları canından bezdirdi.

Edirne Belediyesi ekipleri tarafından trafiğin en yoğun olduğu saatlerde Kocasinan Mahallesi Tıp Fakültesi Kavşağı'nda gerçekleştirilen yol çalışması, pes dedirtti. Çalışmanın fabrikada çalışan işçilerin ve bölgedeki okullarda eğitim gören öğrencilerin çıkış saatine denk gelmesi mağduriyet yarattı. Yol çalışması sebebiyle uzun kuyruklar oluşurken, oluşan manzara İstanbul trafiğini aratmadı.

Kuyrukta bekleyen sürücüler, bu tür çalışmaların saatlerinin iyi ayarlanması gerektiğini belirterek eleştiride bulundu. Yollarda yapılan çalışmaların bir günde bitirildiğini ve üstünkörü yapıldığını söyleyen vatandaşlar, artık geçici değil, kalıcı bir çözüme ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi