Başoğlu, 'yeni binaya en kısa sürede geçmeyi umut ediyoruz'

Edirne Müftüsü Hasan Başoğlu, mevcut müftülük binasının değişimi için valiliğe talepte bulunduklarını en kısa sürede yeni binaya taşınmayı umut ettiklerini söyledi.

Başoğlu, 'yeni binaya en kısa sürede geçmeyi umut ediyoruz'

Başoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, Valiliğin yeni bina konusunda kendilerine destek verdiğini ve en kısa sürede geçiş yapmak istediklerini belirtti.

Mevcut binanın yetersizliğinden bahseden Başoğlu, “Yani burası bizim açımızdan, görev yapanlar açısından bir problem yok. Ama mesela şimdi siz basın mensuplarımız, misafirlerimiz geldiğinizde ne bekleme, ne dinlenme, ne de bir nefes alma yeriniz yok. Biraz kurumsallıktan uzak, bir apartman dairesi gibi. Gördüğünüz gibi her tarafı  lambiri.  Yani daha önce bizim binamız yanmış, bu mevcut binanın da sanki öyle bir dezavantajı var. Onun için biz devlet büyüklerimizin, halkımızın, tabi ki Edirne Valiliği'miz in desteğiyle en kısa zamanda, belki bir yıl içerisinde, belki iki yıl içerisinde, belki de daha da kısa bir süre içerisinde yeni binalarımıza taşınmayı umut ediyoruz." Dedi.

Doğukan Vurgun