Aykaç, yaptığı paylaşım sonrası tepkileri üzerine topladı

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve perakende gıda sektöründen temsilcilerin katıldığı '7.Private Label Zirvesi'nde MHP lideri Devlet Bahçeli'yi hedef göstererek yaptığı açıklamalara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Aykaç, yaptığı paylaşım sonrası tepkileri üzerine topladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin zincir marketlere yönelik fahiş fiyat tepkisine karşılık açıklamada bulunan Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç, tepkileri üzerine topladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili, "Zincir marketlerde gün aşırı yapılan zamların toplumsal huzurumuza tahammülsüzlük olduğu kanaatindeyim. Zincir marketlerin FETÖ ile irtibatı araştırılması gerekmektedir. Bu açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir" ifadelerine yer vermişti.

Geçtiğimiz günlerde Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç tarafından yapılan açıklama sonrası sosyal medya üzerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

 Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç, yaptığı açıklamada, “Biz bu ülkenin temel taşıyız. Bizi yerinden oynatmaya da kimsenin gücü yetmez. Bize bakarak bu ülkeye bir tuğlada ben koyayım, memleketin temeline bir harçta ben atayım demeyen, bir dikili ağacı olmayan insanlar bu yakıştırmaları yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz” ifadelerine yer vermişti.

Aykaç’ın yaptığı açıklamalara bir televizyon programında cevap veren Türk dizi ve sinema oyuncusu Hakan Ural sosyal medyada gündem oldu.

“Onların ödediği bedelin zekâtı olamazsın”

Ural’ın yaptığı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi vatanseverlerin ideolojik olarak oluşturduğu, senelerden beri bu ülkeye devletin istikrarı için mücadele ederek karşılığı akılla izah edilemeyecek bedel ödemişlerin bir arada olduğu bir oluşumdur. Hiç kimsenin aklı, fikri, vicdanı onların bu ülke için ödediği bedele yetmez. Sen bir değil bin tane market üzerinden tarif yapmaya kalksan onların ödediği bedelin zekâtı olamazsın.” İfadeleri yer aldı.

Bir televizyon programında Aykaç’ın sözlerine sert bir şekilde tepki gösteren Hakan Ural’ın kesit videosu sosyal medyada gündem oldu. Binlerce kişi Ural’ın yaptığı açıklamayı paylaşarak Galip Aykaç’a tepki gösterdi.

Aykaç’ın açıklamalarını sert sözlerle eleştiren 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, “Bu ülkenin temel taşı sadece Türk Milleti’dir. Türk Milleti’nin gücü her taşı yerinden oynatmaya geçmişte de yetmiştir şimdi de yeter. Sizler milletin cebini soymaya devam edin. Sizlere en iyi cevap yine halkımızdan gelecektir. Yaptığı açıklamada ‘ahlaksızlar, densizler’ sözlerini sarf ediyor. Kendisi ahlaksızdır ve densizdir ” ifadelerine yer verdi.

İpek Esma Çeşme