Zabıtaya trafik güvenliği eğitimi

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli personellere güvenli trafik eğitimi verildi.

 Zabıtaya trafik güvenliği eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması olarak can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından müşterek görev yapılan kurum personellerine verilen eğitim faaliyetleri kapsamında; Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli personellere, "Geçiş üstünlüğünün kullanımı, trafik işaret ve levhaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmama, mevsimsel araç ve lastik bakımları, emniyet kemerinin önemi, hız kuralları,  park ve park etme kuralları, alkollü araç kullanmama " konularında eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, güvenli bir trafik akışının sağlanması ve sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Haber Merkezi