Yunanistan ve Bulgaristan'da, Trakya Üniversitesi rüzgarı

Her yıl, yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinlik ve konserlere katılarak, Trakya Üniversitesi'ni ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 2018-2019 akademik yılının açılmasıyla birlikte uluslararası konser etkinliklerine başladı.

Yunanistan ve Bulgaristan'da, Trakya Üniversitesi rüzgarı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Her yıl onlarca konsere ve etkinliğe imza atan Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri, Bulgaristan ve Yunanistan’da düzenlenen festival ve resitallere katılarak, Trakya Üniversitesi’ni başarıyla temsil ederken, büyük beğeni topladı.

Yunanistan’ın İskeçe kentinde, bu yıl 13.’sü düzenlenen, yurt içi ve yurt dışından birçok misafirin katıldığı “All That Music Festival”de "Trakya University Ensemble"si yerini alarak, birbirinden keyifli eserleri seslendirdi. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Öğretim Üyesi Prof. Ahmet Hamdi Zafer’le birlikte Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Öner Dinç, Dr. Öğr. Üyesi Musa Eren İşkodralı, Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci ve Arş. Gör. Bahar Hoşçan ile Öğretim Elemanı Gizem Alkan’dan oluşan, Trakya Üniversitesi Ensemble, sanatseverlerin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştı. Geceye, orkestra düzenlemesini Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci’nin yaptığı, Manos Hadzidakis'in en sevilen eserlerinden biri olan “Mikri Ralou” ile damga vuran ve kapanışı yapan Trakya Üniversitesi Ensemble, gelecek yıl İskeçe’de düzenlenecek festivale yeniden davet edildi.

Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani’nin daveti üzerine, Bulgaristan Filibe’de bir resital veren Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Bulgaristan’da da beğeni topladı. Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalı Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Çisem Önver Zafer, Filibe TrakArt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Solo Flüt Resitali” kapsamında Bach, Piazzolla, Debussy, Bozza, Honegger, Ibert gibi ünlü bestecilerin eserlerini seslendirdi. Dr. Öğr. Üyesi Çisem Önver Zafer, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı ve Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani’nin iltifatlarına mazhar oldu.
HABER MERKEZİ