YUNAN ASKERLERİ ÖLÜME TERK ETTİ, MEHMETÇİK KURTARDI!

Yunan askerlerinin, sınır hattında yakaladığı göçmenleri darp ettiği, paralarını, pasaportlarını, ayakkabılarını alarak hudut hattından geri ittiği belirlendi. Mehmetçik, Edirne'de ölüme terk edilen 29 göçmeni kurtardı.

YUNAN ASKERLERİ ÖLÜME TERK ETTİ, MEHMETÇİK KURTARDI!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, Meriç Nehri'nin sorumluluk sahasındaki bölümünde 29 düzensiz göçmen tespit edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Yunanistan, düzensiz göçmenlere yönelik acımasız tavrını devam ettiriyor. Denizde göçmenlerin botlarını batırarak onları ölüme terk etmeye çalışan Yunanistan, Edirne hudut hattında ise göçmenlerin paralarını, telefonlarını ve hatta ayakkabılarını alarak yasa dışı şekilde Türkiye’ye sınır dışı etmeye çalıştı. Yaşanan son olayda 29 düzensiz göçmen daha Yunanistan askerleri tarafından acımasızca dövülerek göçmenlerin telefonlarına, paralarına ve ayakkabılarına el konuldu. Tahta sopalarla dövülen göçmenler, Meriç Nehri’nin kenarındaki küçük bir adacıkta mahsur bırakıldı. Ayakkabıları olmadan kadın, çocuk demeden ölüme terk edilen göçmenler, yine Mehmetçiklerimiz tarafından kurtarıldı.”

Göçmenler ifadelerinde dövüldüklerini, her şeylerinin Yunanistan tarafından alındığını ve zorla Türkiye’ye gönderilmek istendiklerini belirtti.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler, Yunan askerlerinin yaklaşımlarına ilişkin bilgi verdi. Göçmenler, “Pasaportlarımızı aldılar, ateş açtılar bizi buraya gönderdiler. Tahta sopa ile vurdular. Paralarımızı telefonlarımızı çaldılar. Ayakkabılarımızı aldılar. Elbiselerimizi aldılar, hiçbir şey bırakmadılar. Çocukları da dövdüler.” Dedi.

Burcu Temel