Yıldırım, hem adaylığını hem de projelerini açıkladı

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), 8 Haziran 2024 Cumartesi 16'ncı olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. ASKF Mevcut Başkanı Muzaffer Yıldırım, tekrar aday olduğunu ve projelerini açıkladı.

Yıldırım, hem adaylığını hem de projelerini açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Muzaffer Yıldırım, 8 Haziran Cumartesi gerçekleştirilecek olağan genel kurul öncesi yeniden aday olduğunu açıklayarak projelerini anlattı.

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 1 Haziran'da yapılan seçimde çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle  8 Haziran Cumartesi günü yeniden seçime gidiyor.

Federasyonun mevcut başkanı Muzaffer Yıldırım, düzenlediği toplantıda yeni dönem için yeniden aday olduğunu duyurdu.

50 yıldan beri sporun içinde olan birisi olarak spor kulüplerine spor geçmişini anlatmak zorunda kalmanın çok üzücü bir durum olduğunu söyleyen Yıldırım, "Futbola 1980 yılında Edirne Kirişhane'de başladım. Sonra Afyonspor, Keşanspor, Yedikule'de profesyonel futbol oynadım. Daha sonra Üniversitede işe girdim. BAL liginde hem şampiyonluk hem birinci lig, hem ikinci lig, hem üçüncülük dereceleri elde ettik. Yine oynadığım bütün takımlarda şampiyonluk derecelerinin hepsini yaşadım. Profesyonel takımlarda antrenörlük yaptım. 50 yıldan beri sporun en altından gelip en üstüne kadar kişisel olarak yaşayabileceğim her şeyi yaşadım" dedi.

Yıldırım, yeniden seçilmesi durumunda amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştireceğini ve bu kulüplerin faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmeleri için destek sağlayacağını belirtti. Sporun her kademesinde tecrübe sahibi olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Amatör spor kulüplerinin gelişimi ve sporun yaygınlaşması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yıldırım'ın projeleri arasında genç sporculara yönelik eğitim programları, spor tesislerinin iyileştirilmesi ve kulüplerin mali açıdan desteklenmesi gibi önemli maddeler yer alıyor.

Edirne'de amatör spora yapmak istediklerini ekibiyle birlikte çalışıp, projeler ürettiklerini söyleyen Yıldırım, "Yıllardan beri gerek salonlarda, gerek spor sahalarında görülen bir sürü eksiklikler var. Biz de bu eksikliklerde dersimize çalışarak eğer yeni dönemde göreve gelirsek Edirne'nin sporunda bir atılım yapmayı düşünüyoruz. Gerek tesis bakımından, gerek altyapı bakımından yeni projeler geliştireceğiz" dedi.

Yeni dönemde, amatör spor kulüplerinden sezon başı katılım ücreti almayacaklarını ifade eden Yıldırım, önümüzdeki yıllarda da kulüplerden katılım payı almayacaklarını ifade etti.

Projelerini Edirne Valiliği ile de paylaştıklarını belirten Yıldırım, "Valilik vermese de biz başka kaynak bulup bu katılım paylarını biz ödeyeceğiz kulüpler adına. Antrenör sözleşmeleri de buna dahil. Yaklaşık 4-5 bin lira civarında bir tane antrenörün tutuyor. Bunu da ilk defa burada söylüyorum. Tüm kulüplerimizin antrenör sözleşmelerinin ücretini biz karşılayacağız" ifadelerine yer verdi.

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ve Edirne TÜFAD'ı bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirten Yıldırım, bu konuda da proje çalışması yapıldığını aktardı.

Cumartesi günü saat 13.00'da gerçekleştirilecek genel kurulda, 89 kulüpten toplam 266 delegenin oy kullanacağını belirten Yıldırım, "Burada şunu da söylemek istiyorum özellikle; bu seçimdir, Edirne'nin geleceğine spor kulüplerinin delegeleri, spor kulüpleri karar verecektir. Biz projelerimizi sunduk. Artık bundan sonrası spor kulüplerine kaldı. Bu bir yarıştır, iki tane arkadaşız. Kulüpler kimi tercih ederse Edirne'nin sporuna onların yönetimi karar verecek, onlar yön verecek. Ben sağlıklı bir şekilde seçim olmasını diliyorum. Burada çıkacak her sonuca da her iki tarafın da saygı göstermesini istiyorum" dedi.

Doğukan Vurgun