'Yılbaşı Alışveriş Günleri' etkinliği başladı

Edirne Belediyesi tarafından 'Yılbaşı Alışveriş Günleri' etkinliği kapsamında Saraçlar Caddesi'nde stant kuruldu. Üreten kadınlar kurulan stantlarda el emeği ürünlerini sergiledi.

'Yılbaşı Alışveriş Günleri' etkinliği başladı

2022 yılının bitmesine sayılı günler kala Edirne'de yılbaşı hazırlıkları da başladı. Bu kapsamda kadınların ev ekonomilerine destek olmak amacıyla hazırladığı el emeği göz nuru ürünler Saraçlar Caddesi'nde açılan hediyelik eşya festivalinde görücüye çıktı.

Edirne’de üreten kadınların el emeği, göz nuru ürünlerinin yer aldığı ‘Yılbaşı Alışveriş Günleri’ düzenlenen törenle başladı.  Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Yılbaşının yeni bir yılı karşılamanın yanı sıra umutları, heyecanları, özlemleri, beklentileri de karşılamak olduğunu söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Üreten kadınlar Yılbaşı Alışveriş Günleri’nde Edirne’ye gelen yerli yabancı tüm ziyaretçilerin beğenisine sunarak, aile bütçelerine bir nebze katkıda bulunmaya çalışıyorlar.” Dedi.

“Bazen başkan da olsanız da sözünüz o kadar geçiyor”

Kadınların daha sıcak ve korunaklı bir ortamda bu hizmeti yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Gürkan, “Yıllardır hep söylüyorum arkadaşlarıma, bu da benim eksikliğim olsun. Ahşap kabinlerden temin edelim dedik ama bazen başkan da olsanız da sözünüz o kadar geçiyor. Onu bir türlü sağlayamadık. Bu da bizim ayıbımız olsun. Bunu hem kendi adıma hem de bütün çalışma arkadaşlarım adına söylüyorum. Oysa ahşap kabinlerimizden olsa kadınlarımız da daha sıcak bir ortamda daha korunaklı bir ortamda bu hizmeti yerine getirmiş olacaklardır.” İfadelerine yer verdi.

                Kadınları tebrik eden Gürkan, yeni yıl için iyi dileklerde bulundu.

Başkan Gürkan konuşmasının ardından stantları gezerek alışveriş yaptı. Kadınlar roman havasıyla ısınmaya çalıştı. Etkinlik 31 Aralık gününe kadar devam edecek.

Doğukan Vurgun