Uluslararası Turnuvada Edirne Birlik Spor Kulübü Rüzgarı

     31 Mart- 4 Nisan 2024 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Teteven şehrinde düzenlenen 'Uluslararası Teteven Cup 2024'te Edirne Birlik Spor Kulübü 2012 yaş grubunda Şampiyon oldu. 2013 yaş grubu 3.lük kupasını alırken, 2014 yaş grubu ise müsabakaları 5.olarak bitirdi. 

Uluslararası Turnuvada Edirne Birlik Spor Kulübü Rüzgarı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 31 Mart- 4 Nisan 2024 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Teteven şehrinde düzenlenen “Uluslararası Teteven Cup 2024”te Edirne Birlik Spor Kulübü 2012 yaş grubunda Şampiyon oldu. 2013 yaş grubu 3.lük kupasını alırken, 2014 yaş grubu ise müsabakaları 5.olarak bitirdi. 

2011- 2012 doğumlu sporcuların mücadele ettiği grupta Edirne Birlik Spor Kulübü oynadığı bütün karşılaşmaları kazanırken kalesinde sadece 1 gol gördü. Turnuvanın en iyi kaleci ödülünü Ege Demirel alırken turnuvanın en değerli futbolcusu Aras Ege Yetimoğulları aldı.

                2013 doğumlu sporcuların yer aldığı diğer grupta birbirinden çekişmeli karşılaşmalar oynanırken Edirne Birlik Spor Kulübü 1 gol averajıyla turnuvada 3.olmaya hak kazandı.

                2014 doğumlu sporcuların, 2013 yaş grubunda turnuvaya katıldığı karşılaşmalarda ise 2014 yaş grubu futbolcuları 5.olarak karşılaşmalarını bitirdi.

                 Edirne Birlik Spor Kulübü Genel Koordinatörü Serkan Üküncer, turnuvaya ilişkin yaptığı açıklamada Edirne’ye biri şampiyonluk kupası olmakla beraber 2 kupa ile döndüklerini söyledi.

"Edirne'de dostluk müsabakaları yapacağız"

Her yıl Nisan ayında Bulgaristan’ın Teteven Şehrinde düzenlenen Uluslararası Teteven Cup 2024’e bu yıl Türkiye’den Edirne Birlik Spor Kulübü'nün davet aldığını ve Kulüp Yönetimi ile sporcu velileriyle yaptıkları toplantılar sonrasında turnuvaya katılmaya karar verdiklerini söyleyen Üküncer, Turnuvada Ludogorets, Levski Sofya, Kazanlık, Lokomotof Sofya, Bolyercheta gibi güçlü takımların yer aldığını ifade etti.

Yaptıkları karşılaşmalarda birbirinden değerli galibiyetler aldıklarını ve Edirne’ye biri şampiyonluk olmakla beraber 2 kupa ile döndüklerini belirten  Üküncer, ilerleyen günlerde kurmuş oldukları dostluklarla Bulgaristan’ın en iyi altyapı takımları olan Ludogorets, Lokomotif Sofia, Filipovtsi Kazanlak ve Bolyercheta takımları ile Edirne’de dostluk müsabakaları yapacaklarını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi