Ücretsiz yaz spor okulları düzenlenen törenle başladı

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı.

Ücretsiz yaz spor okulları düzenlenen törenle başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de Şükrüpaşa Atletizm Sahası’nda düzenlenen yaz spor okulları açılış seremonisi saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  Açılış töreninde konuşan Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır, yaz Spor okullarına önem verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerin yaz aylarını etkin bir şekilde değerlendirmesi için 2 uygulamayı başlattıklarının müjdesini vermişti. Bunlardan birisi olan yaz spor okulları Edirne’de düzenlenen törenle başladı.

Atletizm, badminton, cimnastik, masa tenisi, basketbol, tenis, voleybol, halter, judo, tekvando, futbol, bilardo, bisiklet, boks, satranç, kickboks, pilates, okçuluk, karete, dart, gibi birçok branşta açılacak kurslarda, çocuklara ücretsiz olarak profesyonel antrenörlerce eğitim verilecek.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları ile birçok branşta faaliyet gösterdiğini söyleyen Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır, yaz Spor okullarına önem verdiklerini ifade etti.

“Birçok branşta ücretsiz eğitim verilecek”

                Ülkemizde ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren sporcuların sporla tanışmalarının GSB Spor okulları ile olduğunu belirten Ulaşdır, “Yaz Spor Okullarımızın en büyük temel amacı çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları başarılı birer sporcu yapabilmek, sporu tabana yaymak, spor kültürünün oluşmasında katkı sağlamak, saygılı hoş görülü bireyler olmalarını hedeflemektir. Özellikle temel eğitim çağında ki çocuklarımızın tatili girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını, uzman antrenörlerimiz nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkân verilerek ve aynı anda yüzlerce yavrumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Spor Okullarında bu yıl çocuklarımız birçok branşta ücretsiz eğitim görecekler. Amacımız her alanda olduğu gibi her yıl farklı adımlar atarak faaliyetlerimize farklı branşlar ekleyerek çocuklarımızın spora duydukları ilgi ve alakayı arttırmaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Güçlü Türkiye için; okuyan, düşünen, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, yenilikçi, etik değerlere bağlı, öz güveni yüksek ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlamak için çalışmaların sürekli devam edeceğini söyleyen Ulaşdır, yaz spor okullarının zeki çevik aynı zamanda ahlaklı nesiller yetiştirilmesine vesile olmasını; çocuk ve gençlere yeni fırsatlara zemin hazırlamasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından yaz spor okullarının startı verildi ve çocuklar ısınma hareketleriyle çalışmalara başladı.

Özlem Ceylan