Turuncu balonlar ve objelerle lösemiye dikkat çektiler

Edirne'de 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Turuncu balonlar ve objelerle lösemiye dikkat çektiler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri çerçevesinde Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Edirne İl Temsilciliği tarafından farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Katılımcılar, löseminin sembol rengi olan turuncu renkteki balonlar ve yakalarına taktıkları fiyonklarla lösemiye dikkat çektiler.

Edirne'de 25 Kasım Stadı önünde bir araya gelen katılımcılar, bando eşliğinde Saraçlar Caddesi'nden Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş yaptı.  Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen etkinlikte konuşan LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın 8 Ekim 1998 yılında Pediatrik Hematolog Üstün Ezer öncülüğünde bir masa bir sandalye ile kurulduğunu belirtti.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın 25. yaşını kutladığını söyleyen Toker, "LÖSEV 25 senedir lösemili ve kanserli çocuklar ile ailelerine ve kanser hastalarına tedavi, eğitim hizmetleri sağlamaktadır. Onları maddi, ayni ve sosyal desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Nesil, bugüne Türk halkının katkı ve destekleri ile gelmiş yüzde 100 Türk eseri bir sivil toplum kuruluşudur. LÖSEV ülkemizin kurucusu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen, doğal olarak onun ilke ve devrimlerine eksiksiz uyan bir kuruluştur” dedi.

Kortej yürüyüşüne Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Yaver Tetik, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, CHP İl Genel Meclis üyeleri Filiz Gencan Akın ve Nuray Yılmaz Geldi, LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Yürüyüşe, turuncu kıyafet, balonlar ve çeşitli objelerle katılan gönüllüler, Löseminin önemine dikkat çekti.

Burcu Temel