Turistler gelmeyince, sosyete pazarı yerli halka kaldı

Edirne'de her hafta kurulan ve sosyete pazarı olarak bilinen Ulus Pazarı'nda bu hafta Bulgar turistler gelmeyince yerli halka kaldı.

Turistler gelmeyince, sosyete pazarı yerli halka kaldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz hafta sabahın erken saatlerinden itibaren Bulgar turistlerin akınına uğrayan Ulus Pazarı bu hafta en sakin günlerinden birisini yaşadı. Yaz sezonunun başlaması ile birlikte Kapıkule Sınır Kapısı’nda yaşanan gurbetçi yoğunluğu turistlerin ayağını kesti. Geçen hafta tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan Bulgar turistler, bu hafta gelmeyince Ulus Pazarı da yerli halka kaldı.

Çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için dışarıya çıkan Edirneliler, soluğu Ulus Pazarı’nda aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgâhlarını süslemeye başlayan Pazar esnafı da bu hafta umduğu satışı yapamamanın hüznünü yaşadı.

Giyimden, kozmetiğe, ev eşyasından, çantaya kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşılayan turistler, gurbetçi sezonunun başlamasıyla birlikte kuyrukta beklememek için evlerinden ayrılmıyor. Geçen haftaya göre tek tuk denecek kadar az olan Bulgar turistler, sıcak havaya bağlı olarak erken saatlerden itibaren ihtiyaçlarını karşılayarak araçlarının bagajlarına doldurdu ve kentten ayrıldı.

Burcu Temel