Tunca Köprüsü 3 gün boyunca trafiğe kapatıldı

Edirne'de devam eden hızlı tren altı yapı inşa çalışması nedeniyle Tunca Köprüsü 3 gün boyunca trafiğe kapatıldı.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Tunca Köprüsü 3 gün boyunca trafiğe kapatıldı

Edirne'nin Karaağaç Mahallesi ile kent merkezini birbirine bağlayan tarihi taş köprülerden bir tanesi olan Tunca, trafiğe kapatıldı. Bölgede devam eden hızlı tren altı yapı inşa çalışmaları nedeniyle köprü 3 günlüğüne trafiğe kapatıldı.

Tunca Köprüsü hem araç ve hem de yaya trafiğine kapatıldı. Karaağaç Mahallesi'nde yaşayan yaklaşık 5 bin kişi kent merkezine gelebilmek için alternatif yolları kullanmak zorunda olacak.

Şehir merkezinden Karaağaç Mahallesi'ne, Karaağaç'tan şehir merkezine gidecek vatandaşların Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nü kullanmaları gerekiyor.

Tarihi köprü 30 Aralık tarihinden itibaren boyunca araç ve yaya trafiğine kapatıldı.  Üç gün sürecek çalışmalar sonrasında Tunca Köprüsü tekrar yaya ve araç trafiğine açılacak.

Edinilen bilgiye göre 17 Ocak itibariyle bölgeye hemzemin geçit kurulacak. Tunca Köprüsü’nden geçiş bariyer sistemi ile sağlanacak.

Tunca Köprüsü’nün trafiğe kapalı olması nedeniyle Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nü kullanacağını söyleyen vatandaşlardan Seda Aydın Karacaova, “Yol trafiğe kapalıymış. Bu yüzden yeni gideceğim. Mağdur edileceğiz ama yapılacak bir şey yok çalışma varmış. Her gün Tunca Köprüsü’nü kullanarak okula gediyorum. Daha uzun seyahat etmem gerekecek. Bu üç gün içerisinde Mehmet Müezzinoğlu köprüsünü kullanacağız.” Dedi.

Hızlı tren çalışmaları kapsamında Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak olan Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nin ilk etabı olan 153 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule hattının 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Haziran 2019'da yapımına başlanan Çerkezköy-Kapıkule hattında fiziki ray serim işlemleri devam ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının önemli projelerinden biri olan projede yaklaşık 57 kilometre hat serimi yapıldı. Bölgelerde makineli ayarlama işlemleri sürüyor.

Doğukan Vurgun