TED Edirne Koleji'nden Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıldönümüne özel konser

TED Edirne Koleji tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93'ncü yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi.

TED Edirne Koleji'nden Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıldönümüne özel konser
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93 yıl dönümü dolayısıyla TED Edirne Koleji tarafından düzenlenen etkinlik ilgiyle izlendi. Konser ve gösterileri ilgi ile izleyen katılımcılar bu anı telefonlarına kaydetti. TED Edirne Koleji konferans salonunda düzenlenen programda Atatürk'ün sevdiği şarkılar çalınıp söylendi. Cumhurbaşkanı olduktan sonra yurt gezilerine başlayan ve üçüncü kez 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne'yi ziyaret eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişinin 93. yıl dönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Hoş Geldin, Yüksek yüksek tepelere, bir fırtına tuttu bizi, kırmızı gülün alı var, bülbülüm altın kafeste, Edirne'nin ardı bayler, Eğilmez başın gibi, Bozdoğan, Çıkayım gideyim, Tunca'nın üstünde, bakkallar satıyor, kızılcıklar oldu mu gibi Atatürk'ün sevdiği eserler seslendirildi.

Konserde sahne alan Mustafa Dalgıç, Ahmet Arda Öztürk, Gizem İnce, Akansu Eray, Begüm Özaydın, Damla Ece Kurtuluş, Gönül Şimşek, Ulaş Eren, Sinan Çelik, Hüseyin Altay, Gürhan Varış ile konuk sanatçılardan Adnan Birol, Zehra Korucu katılımcılara bazen duygu dolu bazen ise neşeli anlar yaşattı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük kurtarıcı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93. yıl dönümü dolayısıyla program düzenleyen TED Edirne Koleji öğrenci ve öğretmenleri, katılımcılar tarafından büyük alkış topladı.

Ayrıca program çerçevesinde sahne alan HOTEAD halk oyunları topluluğu da gösteriyle kendilerine hayran bıraktı.

Konser sonunda koroda yer alan sanatçılara çiçek takdim edildi.

Özlem Ceylan