Tarımsal Üretim Planlaması görüşüldü

Edirne'de İl Tarım Orman Müdürlüğünce Tarımsal Üretim Planlamasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Tarımsal Üretim Planlaması görüşüldü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Tarım Orman Müdürlüğü büyük salonda gerçekleştirilen toplantıda Tarımsal üretimi planlamak, tarımsal üretimin öngörülebilir ve yönetilebilir olmasını temin etmek, arz güvencesini sağlamak, verimliliği artırmak ve tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla Bakanlık tarafından yürütülen Tarımsal Üretim Planlaması görüşüldü.

Toplantıya Bakanlık Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürçay, Strateji Geliştirme Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri ve İstatistik Daire Başkanı Abdullah Vural,  Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Üretim Planlama Koordinatörü Sebahattin Keskin, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Daire Başkanı Ergin Toprak, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Su Ürünleri Nadir Uslu, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Edirne ve Kırklareli il tarım ve orman müdürlüğü idarecileri ve bağlı kuruluşların yönetici ve personelleri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, programa ilişkin bir konuşma yaptı. Daha sonra ise Tarımsal ve Hayvansal üretimi, projeler ve tarımsal veriler hakkında sunum gerçekleştirildi. Programa katılan Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca da sunum yaptı.

Bakanlık Genel Müdürlüklerinin temsilcileri yaptıkları sunumlarda, tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından önemli bir sektör olduğu, ekilemeyen arazilerin üretime kazandırılması, tarımsal üretim yapılan tüm alanların kayıt altına alınması, su merkezli tarım yapılması ve sözleşmeli üretimin yaygınlaştırılması gibi düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. 

Tarımsal Üretim Planlama ve Sözleşmeli Üretim ile alakalı görüş alışverişlerinden sonra konu ile ilgili soruların cevaplandırılmasıyla toplantı son erdi.

Burcu Temel