Taraftarlar depremzede çocuklar için sahaya oyuncak attı

Edirne'de düzenlenen basketbol mücadelesini izlemeye gelen taraftarlar başlatılan kampanya kapsamında depremzede çocuklar için sahaya oyuncak attı.       

Taraftarlar depremzede çocuklar için sahaya oyuncak attı

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi müsabakalarında DSİ Spor Kulübü, Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu'nda İzmit Zirve Spor Kulübü'nü ağırladı.

Karşılaşma öncesinde yapılan duyuruda Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından deprem bölgesindeki çocuklara yönelik başlatılan kampanya ile ilgili taraftarlara bilgi verildi.             

Maç öncesinde gerçekleştirilen seremoninin ardından taraftarlar düzenlenen kampanyaya destek olmak amacıyla evlerinden getirdikleri atkı, bere, eldiven ve oyuncakları sahaya attı.

Görevliler tarafından toplanan oyuncaklar deprem bölgesindeki çocuklara gönderilecek.

Edirne DSİ Spor Kulübü Başkanı Fırat Tulmaç, TBF tarafından düzenlenen kampanyaya destek verdiklerini söyledi.

Depremden etkilenen çocuklar için farkındalık yaratmak istediklerini dile getiren Tulmaç, maç öncesinde taraftarların yanlarında getirerek sahaya attığı atkı, peluş ve oyuncakların deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırılacağını belirtti.

TBF tarafından düzenlenen kampanyaya birçok farklı kulübün destek verdiğini ifade eden Tulmaç, maçı takip etmek için gelen ve kampanyaya destek olan tüm taraftarlara teşekkür etti.

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi'ndeki temsilcisi DSİ Spor ile İzmit Zirve takımlarının maçlarını izleyerek kızların heyecanlarına ortak olduklarını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Sporun gücüne güç katan kızlarımızla gururlandık, şehrimizin takımının galibiyetiyle mutlu olduk. Kazanmak güzeldi ancak hepsinden de güzeli, güçlü, kararlı ve birbirinden yetenekli Türk kızlarını izlemek oldu. Edirne'mizin kızlarına nice başarılar diliyor ve hayatın her alanında olduğu gibi sporda da üstün başarılar gösteren tüm kızlarımızla gurur duyuyorum.” Dedi

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi 5. hafta mücadelelerinde ev sahibi olarak İzmit Zirve Spor Kulübünü ağırlayan DSİ Spor Kulübü, konuk ekibi 83-33 yenerek gruplarda dördüncü galibiyetini aldı.

AA