Tapu Kadastro teşkilatı 177 yaşında

Edirne'de, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Tapu Kadastro Edirne Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir yaptığı açıklamada Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün, köklerinden aldığı güçle geleceğe baktığını söyledi.

Tapu Kadastro teşkilatı 177 yaşında
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından Tapu Kadastro Teşkilatının 177'inci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenledi. 

Tapu Kadastro Edirne Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir'in çelenk sunmasının ardından bando eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kurumun kuruluşunun 177. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Akdemir, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün, köklerinden aldığı güçle geleceğe baktığını ifade etti.

Tapu Kadastro denince ilk akla gelen şeyin mülkiyet olduğunu belirten Akdemir, "Mülkiyet deyince de akla gelen bu topraklar için can veren şehitlerimizdir. Hiçbir yerde bu kadar çok şehidin verildiği bir coğrafya yoktur. Böyle bir coğrafyada hizmet vermekten gurur duyuyorum" dedi.

Tarihimizin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutladıklarını söyleyen Akdemir, bir kurumun köklü geçmişinin, onun bugünkü başarılarının ve gelecekteki vizyonunun temel taşı olduğuna inandıklarını aktardı.

"Köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz"

Gururla kutladıkları 177. Yıl dönümünde, köklere olan derin bağlılığı ve geleceğe olan kararlılığı bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istediklerini ifade eden Akdemir,  "177 yıl önce, Kurumumuzun temelleri atıldığında, bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı. O günden bugüne, kurumumuzun yolculuğu sadece başarılarla dolu olmadı; aynı zamanda zorluklarla da dolu oldu. Ancak her engelin üstesinden gelmek için gösterilen kararlılık ve azim, bizleri bugünkü noktaya getirdi. Bu zorlu yolculukta bizlere eşlik eden, katkı sağlayan herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz. Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

“Teknolojide Öncü Kurum” olan Genel Müdürlüğün, Merkez ve Taşra teşkilatında 23 Bölge Müdürlüğü, 973 Tapu Müdürlüğü ve 81 Kadastro Müdürlüğü ile ülkenin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 milyon civarında işlem hacminin, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan yada dolaylı işinin düştüğü bir Devlet Kurumu olarak 177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Akdemir, "Kurumumuzun 177. Yıl Dönümünü kutlarken, bu başarıyı mümkün kılan herkesi yürekten tebrik ediyoruz. Çalışanlarımızın özverisi, desteği, vatandaşlarımızın bize duyduğu inanç, bizlere her zaman ilham vermiştir. Birlikte, daha nice yıllara, daha büyük başarılara ve daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. 177 yıllık bu gurur dolu yolculuğumuzda bizimle olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

Düzenlenen tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

İpek Esma Çeşme