'Suda dans' ile eğleniyorlar

Bebeklere özel hizmet veren SPA'lara yani suyla terapi merkezlerine ailelerin ilgisi artıyor. Özel tekniklerle yapılan terapiler bebeklerin gelişimine katkı sağlıyor.

'Suda dans' ile eğleniyorlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bebeklere hizmet veren SPA merkezlerine ailelerin ilgisi artıyor. Bebekler SPA merkezinde masajla rahatlıyor.

Merkezlerde bebeklere su terapisi ve masaj yapılıyor. Fiziksel ve ruhsal gelişimleri destekleniyor.

Henüz 1 yaşına gelmeden suda dansı öğreniyorlar. Özgürce hareket ediyor, masajın tadını çıkarıyorlar.

“Bebekler suyun tadını çıkartıyor, gelişimleri destekleniyor”

Bebeklerin huzuru ailelerine de yansıyor. Uzmanlar, gidilen SPA merkezlerinin hijyen kurallarına uygun olması konusunda uyarıyor.

Bebekler suda bağısız hareket edebiliyor. Bu sayede özgüvenleri gelişiyor. Boyundan aşağası suda hareket halinde olduğu için kas gelişimine de katkı sağlıyor.

Bebek Spa merkezi işletmecisi Ezgi Külhan Istık, masajla bebekleri rahatlattıklarını söyledi.

Masajın ardından bebekleri suya aldıklarını belirten Istık, “Bebeklerimiz suda gevşiyorlar, rahatlıyorlar ve kolik bebeklerimize iyi geliyor. 0-3 ay arası genelde onlar gaz için ve bağırsak gelişimi için geliyorlar. Bebeklerimizin burada fotoğraf ekimlerini de yapıyoruz ve çekimden sonra suya alıyoruz. Bebeklerin kaslarının çalıştığı tek yer jakuzi. Boyunluk takıyoruz bebeklerimize hidro terapi dediğimiz yöntemi uyguluyoruz. Jakuzi çalıştığında sudaki kabarcıklar ile istemsiz hareket ediyorlar. İstemsiz hareketler bebeğimizin bağırsak gelişimine, kas gelişimini destekliyor. Sonrasında ise masajımız var masaj yaparak bebeğimizin daha kolay uykuya geçişini sağlıyoruz. Aynı zamanda rahat gaz çıkartmasını sağlıyoruz. Burada kullandığım yağların hiçbiri kimyasal içermiyor hepsi organik.” Dedi.

Spa merkezine bebeği İnci’yi getiren Hilal Sümre, daha önce 6 kez terapiye geldiğini ifade etti.

İnci’nin kolik bir bebek olduğunu anlatan Sümre, ilk üç aydan sonra ilk terapiden sonra rahatladıklarını dile getirdi.

Terapinin faydasını çok gördüklerini aktaran Sümre, “Tabi ki her gün getirmek mümkün olmuyor ama düzenli olarak getiriyoruz ve biz çok faydasını gördük. Gaz konusunda herkese de tavsiye ediyoruz. Kolikliği tamamen atlatmadı tabi ki de ama büyük ölçü de rahatlattı bizi. İlk geliyoruz fotoğraf çekimlerimiz oluyor konseptli olarak daha sonrasında bebeğimiz suya alıştırılıyor ilk 5 dakika sonrasında jakuzi kısmına geçiş yapılıyor bebeğimiz hem suda oyun oynuyor hem de vakit geçiriyor. Daha sonrasında ise profesyonel masaj yapılıyor o da gaz konusunda yardımcı oluyor.” Şeklinde konuştu.

Doğukan Vurgun