Söylemez'in adı ikamet ettiği sokakta yaşatılacak

Geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazası sonucu hayata gözlerini yuman Edirne Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdür Berk Söylemez'in adı ikamet ettiği sokağa verilecek.

Söylemez'in adı ikamet ettiği sokakta yaşatılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Belediye Meclisi olağan kasım ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığı toplanan mecliste, ekim ayında Cadde ve Sokak İsimleri komisyonuna havale edilen Berk Söylemez’in isminin ikamet ettiği sokağa verilmesi önerisi meclis üyelerine sunuldu.

Meclis üyelerine sunulan öneri oy birliğiyle kabul edildi.

Oy birliğiyle kabul edilen önergeyle Edirne Fatih Mahallesi 2'nci sokağa Berk Söylemez'in adının verilmesi kararlaştırıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Berk'in isminin evinin önündeki sokağa isminin verilmesi için dilekçe vermiştik geçtiğimiz ay. Komisyon bu dilekçeyi görüştü. Komisyonumuzun da oy birliğiyle uygun görmesi üzerine, o sokağa Berk Söylemez isminin verilmesi oy birliğiyle uygun görüldü. Bir kez daha kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine, basınımıza ve Edirneliler'e sabır diliyorum. Fatih Mahallesi 2'nci sokağa verilmesini oylarınıza sunuyorum.”

39 yaşındaki Söylemez, geçirdiği bisiklet kazası sonrası 17 gün yaşam mücadelesi verdi. Çok sayıda habere imza atan Berk Söylemez, 13 Eylül'de hayata veda etti. Değerli arkadaşımız, çalışkanlığı, güler yüzü ve meslek aşkıyla daima hatırlanacak.

İpek Esma Çeşme